user accounts , settings itd.

Odpowiedz Nowy wątek
rust
2009-11-01 19:54
rust
0

Zastanawiam się czy .net ma wbudowane zarządzane 'profilami' aplikacji, tzn. każdy profil ma swój zestaw ustawień, itp. Nie chciałbym wymyślać czegoś, na co już ktoś wpadł, tylko nie mogę znaleźć na ten temat info.

Próbuję kombinować z plikami .settings, wiem, że mogę wtedy ustawienia zapisywać funkcją Save() - ale tylko jedną kopię. Chciałbym mieć coś takiego jak Save(string nazwaKopiiUstawien). Muszę to sam pisać, czy jest już w .net ta funkcjonalność? Trafiliście kiedyś na solidny artykuł na ten temat?

Pozostało 580 znaków

2009-11-01 21:27

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0

a moze rejestr i currentuser?


Lardux

Pozostało 580 znaków

rust
2009-11-02 13:17
rust
0

Wolałbym, żeby user mógł sobie w te ustawienia zaglądać i tworzyć kopie, itd. Może lepiej pójść w xml serializer? Poza tym nawet nie wiążę specjalnie tych profilów ustawień z current userem. To ma raczej dawać możliwość szybkiego przełączania między zestawami narzędzi, ich ustawień, itp.

Pozostało 580 znaków

2009-11-02 13:37

Rejestracja: 11 lat temu

Ostatnio: 3 lata temu

0

no to nie ma
pytanie do czego te ustawienia? czy do gui? rozmieszczenie jakis paneli, kolorki etc.?
jaki tak to poszukaj sobie jakiegos frameworka, czy biblioteki kontrolek do gui
np. devexpress ma takie cos (pewnie konkurencja tez, czyli telerik i componentone)

p.s. jak ktos zna jeszcze jakis firmy tworzace rownie wypasione zestawy kontrolek to sie podzielcie :)

Pozostało 580 znaków

rust
2009-11-02 15:51
rust
0

Do rozmieszczenia, ale i do ustawień poszczególnych narzędzi. Przykład zmyślony na szybko (ale odzwierciedlający problem):

Narzędzie do rysowania prostokątów - opcje typu
1) kolor/grubość krawędzi
2) z wypełnieniem?

I tu oprócz problemów opisanych w poprzednich postach dochodzi kolejny. Narzędzie do rysowania prostokątów może być używane przez inne narzędzia, ale z wykorzystaniem oddzielnych ustawień, tzn. jakieś inne narzędzie 'Zaznaczacz' obejmuje obiekt w ramkę pomarańczową o grubości 2px. Natomiast jeszcze inny tool 'Bazgracz' zamalowuje obiekt na zielono z wypełnieniem. :) I to jeszcze ma być dla każdego profilu/trybu niezależnie poustawiane.

Nie tworzę kolejnego Photoshopa, ale ten przykład w miarę obrazuje o co chodzi. Mniej więcej sobie wyobrażam jak to napisać. Na początek wystarczyłoby wspomniane Settings.Save(string name), tylko wygląda na to, że MS mnie tutaj nie wyręczy :]

Pozostało 580 znaków

2009-11-03 12:37

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0

rozwiązań jak sam widzisz jest kilka, sam wybierz to w którym będzie Ci wygodnie i wykorzystaj, pamiętaj ze kod raz napisany powinien się sprawdzać wszędzie, przy takim założeniu po roku będziesz miał potężną bibliotekę własnych metod


Lardux

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0