Kontrola nad dll

Odpowiedz Nowy wątek
2009-09-15 16:30
Sonyx
0

Hej!
Mam parę pytań jak to jest z tymi bibliotekami.
Jak dodam takową do References to po skompilowaniu i uruchomieniu programu
gdzie najpierw szuka program, pliku dll?

Zdaje się, że szuka tam - gdzie znajdował się on podczas dodawania jej do References, a potem - jak nie znajdzie tego pliku to patrzy w folderze gdzie znajduje się program.

A jak mogę ustawić samodzielnie gdzie program ma szukać tego pliku?

Słyszałem - chodź nie mogę teraz tego znaleźć - że da się jakośc programowo dodać plik dll i wtedy już można ustawić gdzie ma go szukać.. ale jak ?

Pozostało 580 znaków

2009-09-15 16:57
gufiak
0

Referencje najpierw wyszukiwane są w GAC, a następnie w katalogu aplikacji. Nigdzie indziej. Jak dodajesz referencję, która nie jest w GAC, to przy budowaniu projektu jest ona kopiowana do katalogu programu. Możesz oczywiście manualnie wczytać zestaw (assembly), jeśli CLR nie znajdzie wcześniej odpowiedniej referencji. Robi się to przy użyciu eventu AppDomain.CurrentDomain.AssemblyResolve.

Pozostało 580 znaków

2009-09-16 08:39
0

Z tym "nigdzie indziej"</i> to przesadziłeś. Dokładny opis, bardziej skomplikowany niż "GAC i katalog aplikacji" znajdziesz na MSDN: How the Runtime Locates Assemblies.


Pozostało 580 znaków

2009-09-16 13:32
0

No cóż, faktycznie przesadziłem. W sumie tylko raz potrzebowałem wykorzystać ładowanie zestawów z innego katalogu niż domyślnie i z powodzeniem wykorzystałem AppDomain.CurrentDomain.AssemblyResolve, dlatego nie wnikałem dalej czy są jakieś inne sposoby. Ale dzięki za informacje. Zawsze dobrze dowiedzieć się czegoś nowego ;)


Pozdrawiam,
gufiak

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0