DataGridView i obliczanie w locie dodatkowego pola

0

Umieściłem na formularzu DataGridView pobierającego dane z tabeli oraz wstawiłem ręcznie dodatkową kolumnę "WartoscBrutto". Chciałbym aby w tej kolumnie, dla każdego wiersza, figurował iloczyn w oparciu o kolumny "Ilosc" oraz "CenaBrutto".

W jaki sposób podstawić "w locie" do tych kolumn wartości, aby od razu po załadowaniu DataGridView z tabeli, wartość brutto była wypełniana dla każdego wiersza. Przeszukałem kilkukrotnie właściwości DataGridVie oraz znalazłem kilka metod, ale żadna tego nie zapewnia. Znalazłem kilka informacji na temat obsługi zdarzenia CellFormatting, ale nie bardzo wiem czy mogłoby mieć to zastsowanie do takich obliczeń w locie i jak się do tego dobrać.

Pozdrawiam, Ryszard

0

Nie, tego się tak nie robi. Dodaj dodatkową (obliczeniową) kolumnę do swego DataTable.
http://msdn.microsoft.com/en-[...]ta.datacolumn.expression.aspx

pozdrawiaMM

0

Przy okazji DataGridview.. mam problem nękajacy mnie od dluzszego czasu...Tworzę obiekt DataGrid na formie.. skompilowany program uruchamiam na nowym kompie (bez kompleksow) a takze na nieco starszym.... ale ale tu i tu mam nastepujacy efekt... zaladowanie datagridu np. z bazy danych badz jakiegos innego obiektu przeprowadzne jest w sposob slimaczy...widac jak kazdy wiersz sie wczytuje....

naicniejcie kolumny w celu uporzadkowania daje ten sam efekt..wiersze pzrestawiaja sie wolnoo.. dotyczy zarowno danych z zewnetrznych obiektow jak i danych wpisywanych recznie..

wierszy 10-15..mniejsza ilosc to samo...

Czy ktos ma tez to samo...czy to wina projektowania, kaprys, czy charakterystyczne dal Visual studi express 2008...????

0
Marcin.Miga napisał(a)

Nie, tego się tak nie robi. Dodaj dodatkową (obliczeniową) kolumnę do swego DataTable.

Dzięki za podpowiedź - ruszyłem dalej :)

Zastanawiam się jeszcze nad podsumowaniem kolumny "WartoscBrutto" w DataGridView , które wykonałem w ramach pętli na filtrowanej liście TableBindingSource, ale może DataGridView oferuje gotowe narzędzie ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0