ASP.NET impersonation - probelm z getfiles()

0

Hej Wszystkim,
Mam serwer IIS 5.1 na WinXP Pro, ustawiony na autentykację Windows, z wyłączonym dostępem anonimowym.
web.config:

<identity impersonate="true"/>    
    <authentication mode="Windows"/>

Wszystkie maszyny są w jednej domenie.

W Page_Load chcę wylistować pliki z określonej ścieżki sieciowej (\serwer\path) - i tutaj zaczynają się schody. Prosta instrukcja GetFiles() działa jezeli odpalam stronkę na serwerze, ale wywala błąd jeżeli odpalam ją na jakiej kolwiek innej maszynie. ("Access to the path ... denied").
Co ciekawe serwer rozpoznaje użytkowników, wyświetlam nazwę użytkownika, a nawet grupy (role?) do jakich jest przypisany.

Szukam rozwiązania już od paru dni, próbowałem już mnóstwo konfiguracji ale żadna nie zadziałała.
Jeżeli macie jakiś pomysł co robię nie tak...
pozdrawiam

0

A nie robisz tego czasem na osobnym watku? Mialem podobny przypadek w asp.net 1.1. Impersonizacja dzialala ok, do poki nie odpalilo sie osobnego watku, wowczas ten watek dzialal na domyslnym koncie aplikacji asp przez co nie mial dostepu do niektorych katalogow.

Innym bledem jaki mialem to impersonizacja ort! z innej domeny. Tutaj w ogole to nie dzialalo i trzeba bylo szukac obejscia (bug w IIS). Ale watpie by to bylo tutaj problemem bo w tym przypadku w ogole aplikacja by Ci nie startowala.

No i moze najbardziej banalna rzecz... czy <ort>użytkownik</ort> impersonizowany na tym drugim serwerze ma dostep do tego katalogu?

Pozdrawiam

0
  1. Osobny wątek - nie :(.
  2. Użytkownik z tej samej domeny :(.
  3. Użytkownik ma dostęp do podanej ścieżki :(.

Posłałem problem na grupy Google:
http://groups.google.com/group/microsoft.public.dotnet.framework.aspnet/browse_thread/thread/0f5287f2b8acdc20/f75583759b55f4f3?#f75583759b55f4f3

Najbardziej prawdopodobna przyczyna brak uprawnień do delegacji dla maszyny na której stoi serwer (jak podał jeden z uczestników dyskusji na grupach):
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/b207ee9c-a055-43f7-b9be-20599b694a311033.mspx?mfr=true

Niestety na razie nie mogę tego sprawdzić... :(.
pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1