Ramki w .NET

0

Czy jest jakiś odpowiednik klasy TFrame z Delphi na platformie NET i C#? Chciałbym stworzyć formularz z interfejsem podobnym do strony www czyli z boku menu i wczytywane strony. Niestety nie udało mi się tego zrobić przy pomocy formularzy MDI bo nie potrafię wyłączyć dodatkowych pojawiających się przycisków obsługi formularza MDIChild (minimalizacja, max.., itp). Nie wiem też co zrobić by usunąć efekt 3D w ramce dla formularzy MDIChild.

0

jeśli dobrze zrozumiałem o co ci chodzi, to rozwiązaniem jest kontrolka Panel, ewentualnie SplitContainer (czyli 2 sprzężone panele)

0

Tak teraz robię, tzn. przy pomocy Panel. Problem w tym że jeśli tych paneli ma być kilkadziesiąt to chciałbym żeby każdy taki panel był w osobnym pliku i żeby możliwe byłoby jego wizualne projektowanie. W ten sposób działa właśnie to w Delphi, dodaję do projektu TFrame, edytuję i potem programowo wyświetlam w zdefiniowanym obszarze głównego formularza.

0

chyba już wiem: New item / User control, zmienić dziedziczenie po Panel i jeszcze Dock na Fill. Takie banalne że aż wstyd ;) Ale żeby nie było tak prosto to jeszcze ten Panel powinien być w zewnętrznym pliku, coś jak formularz w dll. Noc jest długa...:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1