[C#] uprawnienia

0

Witam

Mój problem wygląda następująco:
Tworze aplikację do obsługi finansów małej firmy i nie mogę się uporać z kwestią uprawnień do np edycji, odczytu danych zawartych w oknie. Szukam sposobu, dzięki któremu mógłbym zarządzać uprawnieniami użytkowników czyli np jeśli osoba zalogowana to stażystka to nie będzie mogła zmieniać danych w wybranych textbox'ach lub będą wręcz one nie widoczne.

Zastanawiam się czy można to zrobić w inny sposób niż mozolne tworzenie kodu, w którym określa się właściwości np ReadOnly dla każdego elementu okna. Znalazłem informację, że można w tym celu wykorzystać właściwość TAG dla każdego z elementów ale nie wiem jak to zrobić.

Cały problem można sprowadzić do jednej formatki z combobox'em i textbox'em gdzie w zależności od wybranej opcji w Combobox'ie textbox jest ReadOnly albo ukryty.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

0

Właściwość TAG jest przez windows standardowo praktycznie nieużywana. Możesz ją wykorzystać jak tylko chcesz - po prostu jako dodatkowa informacja o obiekcie (tak jak atrybuty są dodatkową informacją dla klas). Możesz np. nadać każdemu z tych Editów lub grupie Editów inne wartości numerów TAG, które będą reprezentowały poziom uprawnień.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1