#include / using

0

Witam

Pracuje nad dwoma projektami które korzystają z tych samych plików *.cs . W C++ można było wszystko wsadzić do jakiegoś katalogu dodać go do visuala c++ i używać przez #include <>. W C# nie widze takiej możliwości. Modułu też nie mogę tworzyć bo sam plik *.cs zmienia się dość często. Znacznie wygodniej jest go zmieniać i nie martwić się o biblioteke. Nie chciał bym więc naokrągło robić kopiuj wklej po każdej zmianie kodu w danym pliku.

Czy istenieje jakiś sposób aby takie pliki udostępnić dla wiekszej rzeszy projektów ?

0

hmm.. kiepska sprawa. C# stawia raczej na reuzycie assembly niz kodu. moze wydziel owa wspolna czesc kodu (klasy, luzne funkcje) i zrob z tego trzeci projekt - dllke - i teraz majac te 3 projekty w danym solution, klikaj prawym na projektach-klientach tej dllki wybierz "add reference", wybierz Project i wskaz ten projekt biblioteki. i w ten sposob automatycznie beda one uzywac kodu z tej dll i wszystkich deklaracji klas/funkcji ktore tam sa

byyyyccc mozeeee da sie tez w ten sposob podpiac pod zwykly projekt .exe, no ale chyba to jest zadanie w sam raz na dllke?

0

Kod można wrzucić do klasy o tej samej nazwie i zrobić partial class.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1