wytwarzanie oprogramowania

0

Witam

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale:
prowadzę działalność handlowo - usługową (nie związaną z informatyką). Chcę napisać w C# pewien programik oparty o bazę danych i go sprzedawać. Nie posiadam obecnie licencji na visual studio ale mogę przekazać kod do kompilacji pewnej firmie która takową licencję posiada, a następnie wystawi mi rachunek za kompilację (jakieś 80zł). Program chę sprzedawać z licencją i w ładnych pudełkach z nadrukiem na płycie :)

Czy jeśli zewnętrzna firma wystawi mi rachunek za kompilację to czy będe mógł legalnie sprzedawać program?
Jak w ogóle wygląda procedura legalizacji tego oprogramowania i stowrzenia na nie licencji?

0

Kompilator C# jest darmowy i zawarty jest w SDK do .net... Wiec nie wiem czy jest sens placic, skoro juz masz za darmo. Poza tym istnieje darmowa wersja Visuala (Express), do tego darmowe srodowisko sharpDevelop, itp.

PS. Jezeli juz to dzial C# i .NET

0

Takie kombinacje nie są warte zachodu bo jak potem wytłumaczysz stworzenie kodu do kompilacji [???] zakładam że nie będziesz pisał wszystkich komponentów ;-P Moja rada, zrób to na darmowym kompilatorze.

0

Rolland, do C# jest dostępny tylko darmowy kompilator, ten zawarty w .NET Framework (rozumiem że chodzi Ci o darmowe środowisko :) )
Za to ja polecam darmowe, open-sourcowe śrowodisko SharpDevelop, które niczym nie odbiega od Visual Studio 2005 Express, i obsługuje projekty w nim napisane.

0

Ewentualnie z rodziny Turbo C# Borlanda (Code Gear)

0

Wiadomo że wersje darmowe nie posiadają pełnej funkcjonalności. Tworzenie aplikacji w darmowej wersji C# nie będzie wiązało się ze znacznym ograniczeniem stworzonego programu?
A jak wygląda sprawa licencji na stworzoną przeze mnie aplikację. Sam ją sobie wymyślam?

0

Posiadaja lub nie posiadaja... Zalezy co chcesz robic. Wersja darmowa Visuala do 80% normalnych aplikacji wystarcza. SharpDevelop potrafi rowniez sporo. O ile wiem Visual Express pozwala na tworzenie oprogramowania w jakimkolwiek zakresie (w sensie licencji) tak jak #develop. Glownie dlatego, ze kompilator i tak jest za darmo, wiec oba udostepniaja tylko srodowisko programistyczne... A co do licencji - tak, mozesz tam napisac cokolwiek.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0