Witajcie,
Nigdy wcześniej nie bawiłem się z postgisem i pewnie z tego wynika moja niewiedza i nieprawidłowe działanie. Mam jednak nadzieje, że mnie oświecicie.
W postgisie jest taka funkcja
https://postgis.net/docs/ST_Project.html
jak widać można za jej pomoca wyliczyć współrzędne punktu od punktu początkowego na zadanym dystansie i kącie. Innymi słowy stojąc w wawie chcecie zobaczyć punkt 100 km na północ od wawy to ST_Project zwróci współrzędne tej lokalizacji.
W teorii super, a w praktyce ... już pokazuję:
SELECT ST_AsText(ST_Project('POINT(52 21)'::geography, 1500, radians(0)));
zwraca
POINT(52.00000000000001 21.013548040821505)
tu od razu wtf przecież 0 stopni to 0 radianów i wg dokuentacji powinno być względem północy?
The azimuth (also known as heading or bearing) is given in radians. It is measured clockwise from true north (azimuth zero). East is azimuth π/2 (90 degrees); south is azimuth π (180 degrees); west is azimuth 3π/2 (270 degrees). Negative azimuth values and values greater than 2π (360 degrees) are supported.
dobra może coś źle rozumiem ale sprawdźmy dystans tego punktu
jak k..a 900 jak podałem 1500 m...
dodam, że im większy dystans tym większy mam rozjazd. Przy 100 km było to prawie 16 km różnicy.
Przypuszczam, że problemem jest wyliczanie tych współrzędnych ponieważ użyłem strony
https://www.fcc.gov/media/radio/find-terminal-coordinates
podałem ten same parametry:
i dostałem:
przy wrzuceniu na mapę wszystko się zgadza:
(te 13 m to dlatgo, że trzeba ręcznie kliknąć na mapę - lub ja nie wiem jak to wyliczyć bez klikania)
Macie pomysł dlaczego postgis mi takie głupoty zwraca?