MYSQL. Azure = Baza Danych Mysql ?

0

Cały czas zastanawiam się jak działa platforma Azure i jak z niej korzystać
Czy na niej da się dać bazę danych i gdy zrobię aplikację na komórkę (np. C#), Baza danych my sql będzie działać?
Czy w aplikacjach na komórkę wystarczy hosting na który dam bazę danych mysql i bez problemu będzie te dane z bazy pobierał?
Jeśli nie to jak?

Za każdą odpowiedź serdecznie dziękuję

@Mondonno

3

Są dwie opcje. Możesz płacić za serwer i samodzielnie zainstalować na nim bazę. Drugi sposób to skorzystać z bazy zarządzanej przez azure - wtedy dostęp administracyjny będzie ograniczony, natomiast nie musisz się przejmować backupami itp.
Sposób połączenia i korzystania jest taki sam jak do każdej innej bazy mysql.

0

Jeżeli skorzystasz z bazy danych MySQL hostowanej na Azure ("Azure Database for MySQL") to tak naprawdę tworzy ci się serwer, który konfigurujesz sobie jak ci wygodnie, do niego dostajesz dostęp administracyjny i jakąś domenę, tworzysz normalnie użytkowników i się do bazy podłączasz w swojej aplikacji jak do każdej innej.

screenshot-20190814221519.png

Uważaj tylko, bo MySQL w Azure jest POTWORNIE drogi, zwłaszcza dla najmniejszych rozwiązań - minimalna cena oscyluje w okolicach 30€ za miesiąc.

Ale!

Jest takie coś co nazywa się "MySQL in app" i działa w taki sposób, że tworzy bazę MySQL lokalnie dla aplikacji webowej działającej w ramach Azure App Service... który może być za darmo! Ma to trochę wad (między innymi brak skalowania, ograniczenia rozmiaru), no i do tak stworzonej bazy nie da się dostać "z zewnątrz" (może to tylko dana skonfigurowana aplikacja), ale w zależności jak masz zrobioną aplikację to może mieć znaczenie.

1

A tam w Azure nie ma teraz czegoś takiego jak 12 mcy za darmo i w tym jest baza danych (na pewno MSSQL ale może MySQL też) ?
Do testów jak znalazł ;)

0

Czyli bez problemu na komórce(na którą piszę aplikację) będę miał swobodny dostęp do bazy danych jeśli wykupię serwer ina nim zainstaluję mysql?

1

Tak bez problemu. To do zabawy czy produkcyjnie? Dostęp do bazy wypada jakoś zabezpieczyć jeżeli w aplikacji będzie zapisany connection string.
Na aws amazona jest rok za darmo MySql na małej maszynie z 1 core ('turbo' do 6 core jeżeli nie wykorzystujesz jej na 100%).

0

Azure jest tylko rok za darmo bazy danych czy na miesiąc? Na stronie pokrętnie troche napisali, niby 200 dolców do wykorzystania przez miesiąc.
Może są jakieś chmury z darmową bazą do testów dla developerów?

0

Zależnie od usługi, jeżeli jest rok za darmo to zazwyczaj na określonej (słabej) maszynie. Te 200 dolarów jest ważne miesiąc, ale możesz je zużyć w jeden dzień jak odpalisz wystarczająco dużo usług.
Z darmowych relacyjnych baz tak jak pisałem masz AWS przez rok, albo Google 300$ ważne rok.
Kolejną opcją jest zainstalowanie samemu bazy na darmowej wirtualnej maszynie.

0

Dzięki za odpowiedzi, Azure odrzuca tym że trzeba podać numer karty kredytowej. Amazon ma sporo opcji do wyboru, chyba tam się przypnę.
Drugie pytanie, jest tam gdzieś api do połączenia z bazą z zewnętrznych urządzeń ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0