Książka - Java i bazy danych.

Odpowiedz Nowy wątek
2019-04-08 17:05
0

Cześć,

Ostatnio szukałem w internecie jakiś książek, żeby nauczyć się korzystać z baz danych w programach javy. ( Jestem w tym zielony, dlatego mogłem napisać coś bez najmniejszego sensu :D )
Prościej mówiąc - książka,w której będę miał przykłady i omówienie działania takiego czegoś, jak utworzenia bazy danych z użytkownikami a później napisanie programu w javie, który umożliwi mi pobieranie tych danych i działanie na nich.

Pozostało 580 znaków

2019-04-08 18:10
0

google -> java + baza danych + ksiazka = Jaka książka, połączenie z bazą danych SQL

jak mozna byc tak leniwym?? ... xD

Ojj, książek, materiałów jest tysiące. Tylko może chodzi o coś sprawdzonego? - Cogito 2019-04-08 18:12
Patrzyłem na kilka tematów, właśnie problem był, że różnie ludzie piszą i tematy dosyć stare, przykładowo ten co podesłałeś był z 2011 roku :) - Radosław Artur Smoliński 2019-04-08 21:02

Pozostało 580 znaków

2019-04-08 18:51
0

Szybka droga do dochodowych fuch?
Zerknąłęm w Twoje wątki, jak na razie używasz Javy w bardzo złym stylu, miksując wszystko co się da.
Sugerował bym mocne ćwiczenia z Javy jako takiej, obiektówki, izolacji odpowiedzialności itd..
Jak będziesz tropił temat baz danych napotkasz wiele ZŁYCH przykładów (np ręczne pozyskiwanie Connection), bez własnej głębszej wiedzy nawet nie będziesz wiedział, który jest dobry, który zły.

Jak utrwalisz podstawy wróć do tematyki baz danych, wtedy będziesz odróżniał sposoby ujęcia tematu, wzorce,

EDIT. Jakie języki i środowiska już znasz? Wtedy będzie Ci można wskazać czym się styl Javowy różni

edytowany 2x, ostatnio: AnyKtokolwiek, 2019-04-08 18:59

Pozostało 580 znaków

2019-04-08 21:11
0

@AnyKtokolwiek:
Zwróć uwagę na datę, kiedy zamieściłem wątki, minęło już sporo czasu - to były takie początki, kiedy nie rozumiałem, co to znaczy private, public, jak łączyć to wszystko. Od tego czasu spędziłem całkiem sporo wolnych chwil na czytanie Rusz Głową, z powodu zbliżającej się matury nie byłem w stanie skończyć tej książki, ale ciągle się uczę i rozwijam w tym kierunku.
Nie, nie szukam szybkiej drogi do fuchy, uczę się dla przyjemności, na dowód mogę powiedzieć, że zamierzam iść na budownictwo na politechnice :)

Co do baz danych, jak wspomniałem, jestem tak bardzo zielony, że jedyną rzeczą jaką robiłem, była zabawa w zadania maturalne na Accesie :P

Ogólnie mówiąc, kupiłem sobie jak już wspomniałem, Java Rusz głową, Algorytmy Wydanie 4 autorstwa Roberta Sedgewicka i Kevina Waynea :) W wolnym czasie chcę sobie to wszystko czytać, uczyć się i rozwijać dla przyjemności :)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0