MS ACCESS - autokoretka pola tekstowego.

0

Cześć, kolejna porcja pytań:

  1. Mam wstawione pole tekstowe (krótki tekst) w moim formularzu. Czy jest opcja abym włączył w tym polu sprawdzania tekstu takie jak jest w Wordzie na przykład? Chciałbym, aby taki wyraz jak "bżuh" (brzuch) się podkreślał.
  2. Mam pole liczbowe, które jak sama nazwa wskazuje przyjmuje wartości liczbowe. Jeśli wpiszę jakiś ciąg znaków "asdasd" to wyskakuje brzydki komunikat, że wartość jest nieprawidłowa dla tego pola, taki systemowy komunikat od accesa. Czy jest możliwość abym to ja ustalił jakiś ładniejszy komunikat?
  3. Na załączonym screenie ("1") widać pewną funkcję formularza - sumowanie wartości z poszczególnych etapów. Etapy mają ustawioną wartość taką jak widać, jednak ostatnie podsumowanie ma ustawione pole jako obliczeniowe. Chciałbym, żeby miało taki format jak te walutowe wyżej. Jak to naprawić, zrobić, stworzyć?
  4. Czy da się zrobić coś takiego, że mam pewną wartość na jednej stronie formularza - dajmy na to, że jest to właśnie suma, przedstawiona na screenie 1. I jeżeli wartość na innej stronie, która się sumuje, będzie inna niż tamta 1 to nie da się zaakceptować formularza. Jak skonstruować kod? Popróbuję, tylko nie bardzo wiem czy to miałby bć jakiś if czy coś innego.
0

W ogóle nie mam dziś weny ... przesilenie czy co .. także tylko szybkie odpowiedzi na proste pytania :D to 4 nie na moją głowę dziś :|

Ad1) Nie wydaje mi się - nigdy nie widziałem nie spotkałem się nigdzie z taką funkcjonalnością.
Ad2) Generalnie to najlepsze wydawało by się by ustawić na tym polu albo maskę która zezwoli tylko na wpisywanie liczb albo oprogramować kod błędu i wywalać własny "message box" z wiadomością jaka chcesz.
Ad3) nie przychodzi mi nic innego do głowy że gdzieś tam musi być format tego pola ;) i tyle ...

0

ad 1
Nie ma takiej opcji, możesz użyć RunCommand acCmdSpelling ale efektu jak w word nie da rady

ad2
https://docs.microsoft.com/en-us/office/vba/api/access.form.error

ad 3
https://docs.microsoft.com/en-us/office/vba/api/access.textbox.format

ad 4
nie wiem co znaczy zaakceptować ale w kodzie trzeba ifa:

If me.kontrolka1 <> me.kontrolka2 then
   'różne
else
   'takiesame
end

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1