Łączenie tabel w SQL

0

Witam potrzebuje pomocy a mianowicie muszę zrobić połączenie 4 tabel (Klasyczne, Organiczne, Smakowe i Mocne) w 1 tabele, ale z racji, że wszystko robiłem w xamppie nie mam pojęcia jak to zrobić a potrzebuję tego na jutro :< bo mam zaliczenie na studiach muszę do tego również zrobić połączenie na LEFT JOIN gdzie znajdują się nazwy wszystkich Yerba Mate i ich moce ale moce zawarte w tabeli muszą być 3+ żeby moce które są niżej nie były wyświetlane i do tego mam zrobić grupowanie po kraju pochodzenia potrzebuję POMOCY proszę pomóżcie! Dziękuje z góry

0

Potrzebujesz zrobić merge. Nie powiem Ci jak to dokładnie zrobić, musisz popatrzeć. Albo doraźnym rozwiązaniem mogł by być union.

1

No dobra... skoro to robiłes w xamppie - to napisz nam jak to robiłeś dokładnie. Xampp moim zdaniem to tylko zestaw apache+mysql+php, więc zakładam po screenie że jednak robiłeś to w phpMyAdminie. Kolejna sprawa - to skoro zrobiles to co podales w załączniku to i sam powinieneś być w stanie scalić te tabele.

Same tabele też są raczej kiepsko zaprojektowane w obecnej formie. Po co Ci tabela skład - skoro jest to relacja jeden do jednego? Jedna yerba mata może mieć tylko jeden składnik?

Masz zrobić samą bazę? Bo left joiny to już są zapytania konkretne, więc nie wiem jak prowadzący może Ciebie o to nie pytać.
[edit - w odpowiedzi na komentarz]
Wg. mnie powinienes mieć 6 tabel:

  1. country
  2. ingredient
  3. vendor
  4. yerba_mate
  5. yerba_mate_ingredient
  6. yerba_mate_type

Tabele 1, 3, 6 - to proste tabele z kolumnami id i name
Tabela 5 - jako tabela pośrednia powinna spinać tabele 4 i 2
Tabela 4 - powinna mieć klucze obce do tabel 1, 3, 6

W tabeli 4 oprócz PK i FK dałbym 3 pola odnośnie mocy, rozmiaru i nazwy (size, power, name).

Zrób to co wyżej i pokaż efekt końcowy, to o ile nie zasnę, pomogę w razie dalszych problemów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0