MongoDB i słowniki

0

Hej, Pracując z klasycznymi bazami SQLowymi korzystanie z tabel słownikowych to w sumie był standard. Zastanawia mnie jak to się ma do Mongo.
Mam np kolekcję firm a każda z nich może być z jakiejś z góry określonej branży.
Jest sens robić kolekcję która przechowuję listę branż i przypisywać firmie ID danej branży biorąc pod uwagę że nie mam w Mongo żadnych relacji (nie korzystam z DBref)?
Z jednej strony wydaje mi się to trochę bezsensu, z drugiej jednak nie mając relacji nie mam tylko constrain'a więc sam musze dbać o dane jak np. branża zostanie usunięta (np. 2 podobne zostaną zastąpione jedną) a poza tym funkcjonalnie nic się nie zmienia w porównaniu do baz SQL.
Jak to jest w praktyce?

0

Jak to jest w praktyce?

Dlaczego chciałbyś do ewidentnie relacyjnego modelu zastosować bazę dokumentową?

0
Patryk27 napisał(a):

Dlaczego chciałbyś do ewidentnie relacyjnego modelu zastosować bazę dokumentową?

@Patryk27 W zasadzie dokładnie z tego powodu o którym piszesz w komentarzu do mojego posta. Przedstawiłem tylko mały fragment natomiast mam w systemie dokument oferty (w rozumieniu oferty jako ogłoszenia sprzedażowego) i taka oferta może mieć wiele różnych "konfiguracji". Nie mam stałego schematu tylko to co przyjdzie do endpointa po reście jest zamieniane na oferte i zapisywane w bazie. Mógłbym oczywiście to rozbić na tabele typu oferty sprzedażowe X produktu, oferty wypożyczenia Y produktu itp itd natomiast jest to taki mój prywatny projekt nad którym pracuje i przyznaje że trochę celowo eksperymentuje z mongo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0