[Delphi] + mySQL + TTable (lub dbExpress)

0

Mam następujący problem:
Łączę się z bazą danych mySQL za pomocą TTable.
Wszystko jest w porządku ale przy uruchomieniu programu wyswietla mi się okienko z prosbą o podanie użytkownika i hasła.
Moje pytanie jest następujące:
Czy można programowo podawać mu te dane (użytkownik i hasło)?
A teraz jeszcze myslę o drugim pytanku.
Komponent TTable odnosi się do jednej tabeli z bazy danych a za każdym razem gdy użyję tego komponentu będę usiał podawać mu te hasła.
Czy jest możliwosć połączenia się za jednym razem z całą bazą danych za pomocą jednego logowania? Potem bym sobie tylko otwierał poszczególne tabele już bez podawania hasła.
Przeszukiwałem forum i widziałem odpowiedzi (najwięcej p. Boducha - na temat mySQL-a) ale próbowałem za jego radą używać komponentów z zakładki dbExpress ale nic mi nie wychodzi.
W grę wchodzą tylko standardowe komponenty Delphi 7 Enterprise.
Ewentualnie niech mi ktoś powie jak używać (dokładnie) tych komponentów dbExpress.

Dzięki

0

A jejku
Ależ jestem nieuważny.
Znalazłem na tej samej zakładce co TTable komponent o nazwie DBTables którym idzie odnieść się do całej bazy danych.
Problem pozostaje jednak ten sam: jak programowo zalogować się do bazy mySQL za pomocą TTable lub DBTables?
Ewentualnie proszę możliwie dokładnie opisać mi komponenty (a raczej jak je poustawiac) aby łączył mi się z bazą danych mySQL oraz żebym nie musiał się logować (żeby zalogował sięprogramowo).

Dzięki jeszcze raz

0

Powiem Ci jak to wyglada z dbExpress. W Inspektorze Obiektów znajduje się właściwość Params. Tam możesz ustawić hasło i login do bazy danych - później po uruchomieniu programu nie będziesz musiał go wprowadzać. Czyli wpisujesz np. Host: 4programmers.net. Jakis login i haselko. Zmieniasz rowniez wlasciwosc LoginPromt na False - wówczas okienko nie będzie się pojawiało.

0

Dzięki Adamie.
W ten sam sposób można było zrobić łącząc się za pomocą komponentu TDatabase, tylko tam opcję Password=hasło trzeba było dopisać ręcznie gdyż domyślnie nie ma jej wpisanej i cały czas pytało się o hasło.
Ale pomimo wszystko dzięki bo przynajmniej zostałem naprowadzony właściwie i bez tej podpowiedzi pewnie by mi zeszlo jeszcze z kilka godzinek zanim domyśliłbym się.

[browar]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0