Praktyki SQL

0

Witam. Poszukuję osoby która udzieliłaby mi informqcji odnośnie praktyk, które opierały się na pracy z SQL-em. Być może jakiś programista itp. Jak takie praktyki wyglądają i czego już wymagają? Dziękuję i życzę miłego dnia.

0

To zależy od tego gdzie trafisz i ile będą chcieli Cię nauczyć, a konkretnie czy wiążą z Tobą jakąś przyszłość.
Wiem że u mnie w banku na praktyki przyjmowali ludzi którzy już sporo wiedzieli, a jeszcze więcej chcieli się nauczyć, ale to pewnie dlatego że nie mieli zbyt dobrej opinii na mieście i ludzi po praktykach raczej zostawiali. Także jak już kogoś przyjęli na praktyki to była harówka, żeby nadążyć dla takiej osoby.
Celuj w ogłoszenia typu: junior SQL developer, to rzadkość, a częściej analityk danych i szukaj po tagach.

0

Czym się taka osoba zajmuje? Pisanie selectów, tworzenie tabel itp.? Czy raczej czymś zupełnie innym? Czyli sugerujesz, żeby raczej szukać ogłoszeń z Junior SQL niż praktyk?

0

W różnych firmach różnie to może wyglądać. W jednej firmie może będziesz klepał same raporty w Crystalu, w innej może będziesz pisał same procedury składowane.

0

Raczej pisanie pakietów, procedur, funkcji, ewentualnie pisanie raportów analitycznych.

0
kate87 napisał(a):

Raczej pisanie pakietów, procedur, funkcji, ewentualnie pisanie raportów analitycznych.

Czyli już bardziej PL/SQL. No ok, postaram się aplikować chciałbym się czegoś nauczyć.

0

Zależy od bazy albo PL/SQL albo T-SQL z tym musisz się liczyć jak chcesz iść w bazy.

0

Zależy do firmy do której trafisz, nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Niemal na pewno zaczniesz od najprostszych rzeczy, jak się wykazesz to z czasem dostaniesz coś bardziej ambitnego. Podstawą jest SQL, a czy będzie to Oracle czy MS to drugorzędna sprawa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0