Konwersja bazy do MS SQL Server

0

Planuję utworzyć prostego CRUDa na użytek własny, na konkretnej bazie danych. Mowa tutaj o bazie danych pokemonów. Znalazłem tego o to githuba i stanąłem na pewnym problemie. Owa baza jest zapisana w JSON. W jaki sposób przekonwertować więc owe pliki tak, aby utworzyć pełną bazę w MS SQL Server?
Z góry dzięki za pomoc!

1

Ja bym najzwyczajniej stworzył bazę i strukturę tabel a potem napisał toola, który mi te dane wrzuci w odpowiedniej postaci. Może są do tego gotowe toole, ale nigdy z takich nie korzystałem więc nie wiem

0
somekind napisał(a):

https://blogs.msdn.microsoft.com/sqlserverstorageengine/2015/09/22/openjson-the-easiest-way-to-import-json-text-into-table/

Doszedłem do tego rozwiązania, aczkolwiek problemem jest to, iż korzystam z SQL Server 2014, a support w MSSQL do JSONa został dodany dopiero w wersji 2016.

0

A napisałeś o tym w poście? W tagach? W temacie?
Bo jak nie, to zmarnowałeś czas kilku osób. Po co?

1

No to użyj convertera JSON to XML, xml jest wspierany w Twojej wersji SQL Servera

0
somekind napisał(a):

A napisałeś o tym w poście? W tagach? W temacie?
Bo jak nie, to zmarnowałeś czas kilku osób. Po co?

Owszem, mój błąd. Przepraszam. Na swoje usprawiedliwienie jednak dodam, iż te rozwiązanie "obczaiłem" już jakiś czas po kreacji tematu.

Ogólnie, koniec końców udało mi się przekonwertować. Poszedłem za rozwiązaniem @var i stworzyłem prostego toola.Dodam jeszcze, dla potomnych, dwa przydatne sposoby:
https://sqlizer.io/#/ - niestety, tylko dla mniejszych baz. Konwersja większych plików jest już płatna.
https://www.microsoft.com/en-us/store/p/json-into-sql/9p1jpmmkz7bz - dla mnie niezbyt przydatne, bowiem apka wymaga Win 8.1/10, a ja posiadam 7. Może innym się przyda.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1