Ograniczenia max_updates_per_hour=50000. Czy to wystarczające?

0

Witam.

Jest sobie hosting który ma następujące ograniczenia dla bazy danych MySQL:
max_updates_per_hour = 50000
max_connections_per_hour = 25000
max_user_connections = 50

Największe wątpliwości mam do max_updates_per_hour. Proszę o opinię czy te ograniczenia to dużo, mało, średnio?

max_connections_per_hour też chyba można zapchać jeśli nie używa się persistent connections. To wychodzi 6,9 połączeń połączeń na sekundę czyli tyle obsłużonych żądań?

Jeśli chodzi o szczegóły to planowane jest postawienie strony na Prestashop 1.6. Na jaki ruch pozwolą powyższe ograniczenia?

0

Masakra ... powinienem Ci odpisać: na taki ruch na jaki pozwala przepustowość łącza, sprzętu i ograniczenia hostingowe ...
A tak serio ... to zastanów się chwilę to może sam sobie odpowiesz:
max_user_connections oznacza jak sama nazwa wskazuje .... MAKSYMALNĄ ILOŚĆ POŁĄCZEŃ czyli w jednym momencie możesz mieć 50 aktywnych połączeń do bazy danych. Jeśli jest to serwer na którym będzie stał jakiś CMS (Prestashop) i baza to techniczne może to być zawsze 1 i to samo połączenie - choć nie wiem jak to jest rozwiązane w tym skrypcie (presta)
max_connections_per_hour oznacza, że ... jeśli byś np robił coś w rodzaju microserwisów gdzie wpada jakiś REST, następnie serwis łączy się do bazy wykonuje operację i się rozłącza to takich operacji na godzinę możesz mieć właśnie 25k
max_updates_per_hour oznacza ... no już mi się dalej nie chce tłumaczyć ale powinieneś sam załapać

Innymi słowy jeśli chcesz mieć hosting ze sklepem internetowym, który w przyszłości ma mieć setki tysięcy transakcji na sekundę (bo nie sądzę aby udało Ci się takie coś zrobić na samym starcie aplikacji) to musisz sobie przygotować rozwiązanie oparte o Loadbalancing

0

Nie rozpędzajmy się tak bardzo. Jak będzie kilkaset tysięcy operacji na sekundę to nie będzie stało na tym hostingu.

50 aktywnych połączeń to dla mnie wartość wystarczająca, bo pozwala na obsłużenie 50 żądań na raz. Po włączeniu persistent connections, limit 25000 też nie powinien być problemem (REST nie przewiduję). Bez persistent jak liczyłem wychodzi 25000/3600 = 6,94 i tyle max requests per second, czyli już raczej słabo.

Każdy hosting ma ograniczenia, jeden to ukrywa bardziej, inny mniej, tutaj podane na tacy. Bardziej mnie interesuje:

  1. Czy te limity są naprawdę tak małe czy to może standard w tanich hostingach?
  2. Na jaki ruch pozwoli standardowa instalacja Prestashop z włączoną kopalnia danych i statystykami przy założeniu że procesor i przepustowość nie będzie wąskim gardłem? Może ktoś już dobił do takiego limitu, to niech powie na ile odsłon wystarczyło?

W innym wątku już ustalam jak wyciągnąć zużycie limitów na użytkownika. Jak się uda to sam zacznę monitorować, ale na razie muszę prosić o podzielenie się doświadczeniami.

1

Nie możesz sobie po prostu sam postawić serwera?
Po co bawić się w wyznaczanie jakichś ograniczeń, które za pół roku mogą już być przekroczone?

0

Wrzucę i zacznę monitorować jak się dowiem jak odczytać aktualne zużycie (jest takie pytanie w innym wątku i na razie czarno to wygląda), a na razie chcę skorzystać z doświadczenia innych. Przyznam szczerze, że nie mam ochoty sprawdzać na każdym hostingu czy i jakie są ograniczenia.

Liczyłem na szybkie odpowiedzi np. "tragedia, w firmie A w najniższym pakiecie są dwa razy mniejsze", "w firmie B za 20 zł nie ma wcale takich ograniczeń" albo "mam Prestashop, średni RPS to x a liczba updatów to y"

Zresztą brak odpowiedzi też będzie dla mnie wskazówką, że takie limity należą jednak do rzadkości.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1