Wyzwalacze w Access 2010, połączonym z Widndows Forms

0

Witam, potrzebuje pomocy jeśli chodzi o moją bazę danych. Mam problem z aktualizacją elementów przy zmianie drugich. A konkretnie:

  1. Posiadam tabelę Przesylki, w której znajdują się elementy Dostarczone(w formie checkboxa) i DataOdbioru. Potrzebuję, by w momencie przyjęcia przez Dostarczone wartości TRUE (czyli po prostu zaznaczone), DataOdbioru przyjmowała aktualną wartość w postaci obecnego dnia, miesiąca i roku.
  2. Drugi problem także tyczy się tej samej tabeli, jednak dwóch innych wartości - Polozenie i DataPolozenia. Jak zrobić, by DataPolozenia aktualizowała się za każdym razem, gdy nastapi zmiana wartości pola Polozenie (domyślnie jest ono psute, jednak po pierwszym insertcie i późniejszych uptade'ach data ma się aktualizować).
0

W Access'ie wg mojej wiedzy nie ma czegoś takiego jak wyzwalacz. Jest takie coś jak makro, które podobno może działać jak trigger - http://stackoverflow.com/questions/1159394/data-macros-in-access2010-triggers . Druga sprawa możesz swój problem rozwiązać po stronie aplikacji. Access obsługuje funkcje Now(), która pobiera aktualny czas i datę. Problem drugi również można załatwić po stronie aplikacji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1