Relacyjny SQL vs Database Developer

0

Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych!

Chciałbym się zapytać jak to wygląda w praktyce.

A dokldaniej, czym się rozni relacyjny model baz danych a praca developera na stanowsku programisty/administratora baz danych.
Nie mam zadnego klopotu z napisaniem ciezszych zapytan czy zrobienia procedury z milionem ifow. Jeżeli chodzi o relacyjne bazy danych mam w calosci zrobione.
Nawet mam model gry w cmd :D

A wiec tu moje pytanie. W jakim kierunku dalej musze się szkolić, żeby myslec o przyszłości w bazach danych jako developer?

Jakby ktoś się pogubil, male podsumowanie pytan:

Jak wygląda praca jako programista/administrator baz danych?
Czym się rozni praca jako programista baz danych oracle/ms msql od relacyjnego modelu bazy danych?
Czego i z czego się uczyc, jeżeli umiem już w b.dobrym stopniu relacyjne bazy danych?

Dziekuje i pozdrawiam :)

3

Nie rozumiem w ogóle tego wątku może jest zbyt abstrakcyjny dla mnie. To tak jakby zapytać czym różni się robienie jajecznicy od jajka...

0

jeśli zadajesz takie pytania to wg mnie to umiem już w b.dobrym stopniu relacyjne bazy danych jest nieprawdą. Następnie programista a administrator to są dwa różne stanowiska.

0

Wiem, ze programista i administrator to dwa rozne stanowiska, dlatego sa oddzielone slashem. :)

1

Administrator jak sama nazwa wskazuje administruje baza i musi wiedzieć co dzieje sie w tabelach systemowych. Deweloper pisze procedury zapytania i tworzy warstwę widoku. Raczej jest wtedy od programowania i milo by bylo gdyby cos wiedział nt tego co dzieje sie administracyjnie ale nie musi byc w tym orlem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1