MongoDB - przechowywanie struktury serwisu WWW.

Odpowiedz Nowy wątek
2016-04-04 11:26

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 3 lata temu

0

Witam, to mój pierwszy post tu na forum.

Przeważnie radzę sobie i wszystkie informacje wyszukuje w internecie ale jeden problem zmusił mnie do założenia konta i poszukania rozwiązania wśród specjalistów.
Zabieram się za naukę stacku MEAN i chce w nim napisać jakiegoś bardziej zaawansowanego CMS'a nastawionego na zbieranie dużych ilości informacji. Nie wiem czy w ogóle baza taka jak Mongo nadaje się do tworzenia CMS'a?

Przechodząc do sedna, mój problem polega na tym, że nie bardzo wiem czy jest sens(a jeśli jest to jak?) zapisać strukturę całego serwisu WWW w bazie danych? Byłaby to struktura drzewa(strony rodzice-dzieci etc.). W dokumentacji Mongo jest takie rozwiazanie: https://www.google.pl/webhp?s[...]2&ie=UTF-8#q=mongo%20tree . Nie wiem czy jest to dobry pomysł? Musiałbym zapytania tworzyć rekurencyjnie co przy asynchronicznych zapytaniach będzie chyba nieefektywne? Ma ktoś jakąś inną koncepcję? A może nie zapisywać tego tylko wszystko trzymać w jakimś .json'ie konfiguracyjnym? - tylko co wtedy z dodawaniem, edytowaniem itp.

Z góry dzięki za jakieś pomysły, wskazówki !

edytowany 1x, ostatnio: Caff, 2016-04-04 11:26

Pozostało 580 znaków

2016-04-08 10:13
Moderator

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 5 godzin temu

Nie wiem czy w ogóle baza taka jak Mongo nadaje się do tworzenia CMS'a?

Nie wiem, czy w ogóle baza taka jak Mongo nadaje się do czegokolwiek poza domowym blogiem albo stronką JanuszSoftu, i to pod warunkiem, że na bieżąco robisz backup. Ewentualnie do celów edukacyjnych jak nie projektować systemu baz danych.

http://cryto.net/~joepie91/bl[...]-never-ever-ever-use-mongodb/
https://aphyr.com/posts/284-jepsen-mongodb
https://aphyr.com/posts/322-jepsen-mongodb-stale-reads
https://jira.mongodb.org/browse/PYTHON-532
http://hackingdistributed.com/2013/01/29/mongo-ft/

Serio, jeśli to ma chodzić na jednej maszynie weź jakiś dobry i sprawdzony RDBMS jak PostgreSQL; jeśli ma mieć dobrą wyszukiwarkę, weź Lucene / Solr, a jeśli koniecznie chcesz model dokumentowy i ma się na wielu maszynach skalować, to weź coś sprawdzonego jak CouchDB.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0