Prosty program z bazą danych

0

Witam,

Chciałbym stworzyć (a może już istnieje?) programik w dowolnym języku programowania który by miał praktycznie jedną funkcje.

Program ma służyć do sprawdzania poprawności kodów na biletach - tzn ja skanuje bilet za pomocą czytnika kodów kreskowych który jest podłączony pod USB a program sprawdza czy czy zeskanowany kod (same liczby 0000203641) jest już w bazie danych - jeżeli jest to wyświetla na monitorze "PRAWIDŁOWY" - czy coś w tym stylu i jednocześnie zapisuje że ten kod został już zużyty (łącznie z datą i godziną kiedy został zużyty) i jak się tak zdarzy to wtedy wyświetla komunikat "ten bilet został już zużyty: //tutaj data i godzina użycie".

Czyli podsumowując prosty programik z bazą danych (może nawet dane z jakiegoś pliku pobierać żeby było łatwiej) który wyświetla czy bilet został już użyty czy nie.

Poprosiłbym o opisanie jak się za to zabrać :)

1

Zależy ile masz miesięcy na to.
Jeśli potrzebujesz na już, nauka czegokolwiek nie ma sensu - złóż ofertę w dziale ogłoszenia drobne (inb4 ja nie przyjmuję aktualnie zleceń).
Jeśli masz sporo czasu, weź się za naukę np. C#, wykonanie tego nie będzie ciężkie gdy już co nieco popiszesz.

0

Dziękuje za odpowiedź,
Ile taki programik może być warty?
Mam na to troszkę więcej niż miesiąc ale nie ukrywam że tym szybciej tym lepiej bo będzie trzeba do bazy wprowadzić kilkaset biletów które z drukarni przyjdą w poniedziałek.
Od czego polecasz zacząć taką "szybką" naukę? Trochę PHP, CSS i HTML potrafię dosyć dobrze i trochę java - pomoże mi to trochę w nauce C#? czy to zupełnie coś innego?

0

Jeśli program rzeczywiście miałby robić tylko co to opisałeś, to dla kogoś kto ogarnia na dość dobrym poziomie programowanie to w takim środowisku typu Delphi/C++ Builder byłoby do zaklepania w tydzień łącznie z testami. O cenę już trudniej. Student dorabiający mógłby zrobić to za 1000zł. Profesjonalna firma dałaby o wiele większą stawkę. Zwłaszcza, że to rozwiązanie dedykowane pisane konkretnie pod Ciebie.

0
Mr.YaHooo napisał(a):

Jeśli program rzeczywiście miałby robić tylko co to opisałeś, to dla kogoś kto ogarnia na dość dobrym poziomie programowanie to w takim środowisku typu Delphi/C++ Builder byłoby do zaklepania w tydzień łącznie z testami. O cenę już trudniej. Student dorabiający mógłby zrobić to za** 1000zł**. Profesjonalna firma dałaby o wiele większą stawkę. Zwłaszcza, że to rozwiązanie dedykowane pisane konkretnie pod Ciebie.

Aż tyle? Chyba lekka przesada, na logikę to biorąc wydaje mi się że powinno to zając dosłownie parę linijek kodu - nie sądzę żeby potrzeb na to aż tydzień i tysiaka :)
Poproszę o wypowiedź jeszcze paru osób - jeśli się mylę to przepraszam ale tak to ja rozumiem.

0

@Ascirab to jak to jest tylko kilka linijek kodu to napisz to sam :) Np. zajmie to 20-30h łącznie z testowaniem, dopieszczeniem pod względem graficznym, napisaniem instalatora, przetestowaniem instalacji i paroma innymi rzeczami. Napisanie do tego jakiejś dokumentacji/helpa. Do tego jeszcze mechanizm tworzenia bazy jak przystało na profesjonalny system. Czyli średnio licząc 1000/25zł to jest 40zł/h czy to dużo? Raczej nie. Ogólnie jest tak, że klient ma to za co zapłacił. Oczywiście jestem w stanie napisać Ci szkielet w 5h i zapłacisz za to 200zł. Ale nie będziesz miał pewności, że to nie będzie się walić, albo mulić jak dasz 10 000 biletów. Wybór należy do Ciebie ;)

0

jaki to model czytnika

0
Ascirab napisał(a):

Aż tyle? Chyba lekka przesada, na logikę to biorąc wydaje mi się że powinno to zając dosłownie parę linijek kodu - nie sądzę żeby potrzeb na to aż tydzień i tysiaka :)
Poproszę o wypowiedź jeszcze paru osób - jeśli się mylę to przepraszam ale tak to ja rozumiem.

Zapamiętaj sobie raz na zawsze, że płacisz nie za ilość linijek kodu ale za to że ktoś komu to masz zlecić dobrze wie jak coś takiego zrobić i jak się za to zabrać a jeżeli nie to jest w stanie się dowiedzieć. Płacisz za lata nauki i doświadczenie. A jeśli tego nie rozumiesz to naucz się C# i sam sobie napisz. Dlaczego C#? Bo to powinien być dobry wybór choćby z tego względu że jeśli chodzi o aplikacje desktopowe (a chyba o taką Ci chodzi) oraz dostępność przeróżnych bibliotek (wiele z nich na LGPL-u) powinno być o wiele łatwiej niż w takim DELPHI czy C++. To samo mogłoby dotyczyć JAVA SE (i aplikacja dajmy na to w Swingu), też powinny być jakieś biblioteki JAR, jeśli nie to do obsługi skanera kodów kreskowych należałoby taką napisać, co może dla mniej doświadczonych stanowić nie lada wyzwanie.

0

Dobrze w takim razie dziękuje za udzielone porady - w poniedziałek poproszę księgową aby się zajęła załatwieniem programisty który "na szybko" byłby w stanie to załatwić.
Myślałem że zmieszczę się w kwocie 250zł ale skoro koszty są większe to niestety ja tym zająć się nie mogę.

Jeszcze raz dziękuje za porady i wytłumaczenie
Pozdrawiam

0

I jak było do przewidzenia jest coś, o ile obsługuje dany model czytnika:

http://sourceforge.net/projects/zbar/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1