MySQL w użytkowaniu komercyjnym

Odpowiedz Nowy wątek
2015-09-22 10:05

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 3 lata temu

0

Witam!

Chce napisać program dla pewnej firmy, który wykonuje żądane operacje na utworzonej przeze mnie bazie danych. Problem w tym że w tej firmie nie ma wykupionego żadnego programu w którym mógłbym tą bazę stworzyć, dlatego zastanawiam się nad zainstalowaniem tam MySQL i oparciu na nim mojego kodu (w c++). Tutaj rodzi się pytanie, czy nie pojawią się tu problemy związane z licencją MySQL? Wiem że istnieje wersja darmowa i komercyjna. Czytałem trochę na ten temat ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na to, gdzie kończy się zastosowanie darmowe a zaczyna odpłatne. W moim przypadku utworzyłbym tylko bazę danych, i dopisał program który by na niej pracował. Nie zamierzam programu sprzedawać ani zamykać kodu. Nie mam zamiaru także modyfikować samego MySQL. Czyli zbierając wszystko w całość: czy korzystanie z bazy danych opartej na licencji GPL, w celu usprawnienia zarobkowej działalności firmy jest zastosowaniem komercyjnym?

Pozostało 580 znaków

2015-09-22 10:32

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 5 godzin temu

0

jeśli będziesz bazę instalował sam na jakimś kompie w tej firmie to daj sobie spokój z mysqlem. Weź coś darmowego, np. postgres, firebird lub darmową wersję płatnych braci - oracle xe, mssql express.
Mysql ma porytą licencję i jeśli nic się nie zmieniło od ostatniego razu jak się z nią zapoznawałem to w Twoim przypadku musiał byś taką licencję wykupić. Dodatkowo mysql jako taki chyba najbardziej rozmija się ze standardem SQL


Chcesz pomocy - pokaż kod - abrakadabra źle działa z techniką.

Pozostało 580 znaków

2015-09-22 11:13

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 3 lata temu

0

dzięki za odpowiedź :) generalnie szukam otwartej na komercyjne korzystanie licencji i w miarę możliwej współpracy z językiem cpp, istnienia odpowiednich bibliotek itd. Jeżeli się orientujesz to mógłbyś polecić mi konkretnie któryś z tych programów pod tym względem?

Pozostało 580 znaków

2015-09-22 11:16

Rejestracja: 11 lat temu

Ostatnio: 56 sekund temu

3

postgreSQL

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0