Eksport bazy danych (jednej z wielu)

0

Witam,
mam być może głupie pytanie, ale nigdy tego nie robiłem.
Mam program księgowy, który korzysta z SQL Servera. Baza danych(?) programu składa się z wielu (pod(?))baz danych - dla każdej firmy, która jest obsługiwana przez firmę oddzielna baza danych. Nie jestem pewny jak nazwać tą grupę baz danych - czy ma to jakąś swoją nazwę?
Zastanawiam się jednak czy jest możliwość, żeby ktoś (administrator) wyeksportował mi jedną taką bazę danych (bez danych lub danymi testowymi) i przesłał w formie pliku, żebym mógł ją przeanalizować w domu przy pomocy SQL Managera?
Kiedyś analizowałem taką bazę danych, ale miałem zainstalowany program na komputerze w domu - więc nie było problemu. Teraz nie mam takiej możliwości więc chciałbym wystąpić do szefa o udostępnienie takiej bazy danych w celach analizy jej struktury.

Mam więc pytanie czy to jest w ogóle możliwe i czy dużo z tym problemów? Czy taka baza danych bez danych (sama informacja o strukturze) będzie dużo zajmować? Zakładam, że jest powiedzmy 300 tabel a każda z nich ma od kilkunastu do kilkudziesięciu kolumn.

Z góry dzięki za pomoc.

0

Tak, jest to możliwe. Administrator może za pomocą SQL managera wygenerować skrypt do stworzenia schematu bazy danych i u siebie wtedy go odpalasz.

0
Inclouds napisał(a):

Tak, jest to możliwe. Administrator może za pomocą SQL managera wygenerować skrypt do stworzenia schematu bazy danych i u siebie wtedy go odpalasz.

Aha, czyli to nie będzie baza danych jako taka, tylko narzędzie do jej utworzenia (wygenerowania)? Rozumiem, że wówczas powinienem taki skrypt odpalić u siebie w domu na komputerze i utworzy mi się baza danych do której będę miał dostęp przez SQL Managera?
Dobrze rozumiem?

Dzięki wielkie.

0

W programie http://www.sqlmanager.net/products/mssql/manager który posiada również wersję freeware masz do tego gotowy kreator gdzie możesz wyklikać cały eksport min. wskazać bazę/serwer, archiwum/skrypt sql, z danymi/bez danych itp ... mnóstwo różnych rzeczy z kodowaniem włącznie. Prosto i przyjemnie tworzysz plik sql, potem u siebie za pomocą tej samej aplikacji robisz run script i gotowe

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0