Baza danych na zaproszenia i koperty

0

Witam wszystkich,
pracuje w miejscu gdzie tworzy się spora ilość zaproszeń na różnego rodzaju wydarzenia, stad moje pytanie,
Chciał bym utworzyć bazę danych z nazwiskami i adresami ludzi ale podzielona tak jakby na 2, w jednej były by nazwisko w odmienionej formie i stanowisko osoby a w 2 nazwisko i adres.
Do tego możliwość wyboru jakie osoby maja byc na danych zaproszeniach i wygenerowanie 2 list, 1 odmienionej 2 adresowej ,:)
Jak sie za to zaprac i czy w accesie czy w czyms innym ?

1

W tym, w czym umiesz. Będziesz zadawał mniej pytań na forach. :)

0

pytanie jest tak ogólne że i odpowiedź musi być bardzo ogólna , bo przy tak postawionym problemie to chyba każda baza będzie dobra.
zrób to w tym co potrafisz i znasz (tak jak napisał Marcin.Miga) , problem nie jest skomplikowany , wystarczą pewnie dwie ,trzy tabele i odpowiednio zbudowane zapytanie oraz aplikacja do wizualizacji wyników zapytań.
Acces jest płatny , radził bym wybrać jakąś darmową bazę , a jest ich naprawdę wiele

0

1) czemu nie wystarczy arkusz w excelu
2) po co 2 tabele na nazwiska, nie lepiej trzymac nazwisko + odmiane w jednej? ciezko mi wymyslic korzysc z takiego podzialu.

jesli bardzo chcesz uzyc bazy danych to polecam sqlite https://www.sqlite.org/, mala, prosta i przyjemna.
GUI (zakladajac ze uzywasz windowsa) - http://stackoverflow.com/ques[...]/windows-gui-tool-for-sqlite3 z tego co pamietam istnieje tez wtyczka do firefoxa z ktorej mozesz zarzadzac taka baza

0

korespondencja seryjna z worda + "baza" w excelu - to jest najprostszy zestaw spełniający wymagania. Zakładam, że firma licencję na MS Office posiada

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0