Wydajność połączenia z MySQL przez IP

0

Witam,
Pytam, bo być może ktoś testował podobne rozwiązanie.
mam do czynienia z pewnym projektem e-commerce. Mój klient życzy sobie aby czasami dokonać pewnych zmian, głównie w wzglądzie lub dodanie nowych funkcjonalności. Zmiany te mają być dokonywane na "żywym organiźmie" i do czasu akceptacji, widoczne tylko dla mojego klienta, ale nie dla jego klientów.
Dlatego pomyślałem, że może zrobię kopię serwisu i na niej będę dokonywać zmian, a po ich akceptacji wzkonam sznchronizację kopii z orginałem. Problem w tym, że jak w kopii zmienię w pliku konfiguracyjnym "localhost" na IP, to po synchronizacji taka zmiana dokona się też w oryginalnym pliku.
I teraz pytanie:
Jak zmieni się wydajność gdy orginalna strona będzie lączyć się z bazą, która znajduje się na tym samym hoście ale przez zewnętrzne IP a nie przez "localhost".

0

a jaki jest problem w tym aby mieć dwie bazy na localhost?? BTW wydajność zmieni się o tyle o ile localhost nie musi cisnąć danych przez sieć, która ogranicza maksymalny transfer do tego ile sama wyciągnie

0

chodzi wanie o to, żeby baza była jedna, natomiast dwa serwery www. Produkcyjny, na którym będzie też baza i serwer testowy. Ten testowy będzie łączył się z bazą poprzez IP. Tutaj wydajność na 100% spadnie, ale to nie istotne. Interesuje mnie jak będzie wyglądać to po stronie servera produkcyjnego. Jeśli PHP zarząda połączenia z MySQL na adresie np. 95.145.55.25 który to jest przypisany do jednego z interfejsów localhosta, to cz linux kapnie się, że chodzi o niego samego i od razu przekieruje do bazy na localhoście, czy też te pakiety będą sobie krążyć sobie nie wiadomo gdzie po sieci. Co znacznie spowolini działanie systemu. Dodam, że strona postawiona jest na serwerze dedykowanym.
Przychodzi mi do głowy jeszcze jedno rozwiązanie: odebrać prawa zapisu pliku konfiguraczjnego dla FTP, wtedy nie powinien on być nadpisywany podczas synchtonizacji i zostanie tam "localhost".

1
  1. na jednym serwerze www możesz mieć x stron postawionych
  2. na jednym serwerze mysql możesz mieć x baz danych

Cały ten myk jest dla mnie idiotyczny - jeśli wersja dla "szefa" ma działać przez x czasu i po tym okresie albo dostanie zielone światło albo nie to co z danymi, które wprowadzą userzy "starej" strony? A z drugiej strony co z danymi, które wprowadzi "szef"?

BTW dla php jako takiego nie jest ważne, czy łączysz się po 127.0.0.1 czy po "prawdziwym" ip - on się połączy z konkretnym interfejsem do którego jest ten adres przypisany i pakiety nie będą "latały do Hongkongu". Inna sprawa jak jest skonfigurowany mysql - czy pozwoli połączyć po innym adresie niż 127.0.0.1

0

No i o to właśnie chodzi, żeby pakiety nie latały se do Hongkongu :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1