Mała, zdalna (android) baza - rozterki technologiczne

Odpowiedz Nowy wątek
2015-02-04 22:11

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 5 lat temu

0

Hej. To mój pierwszy post więc chciałem się przywitać. Potrzebuję pomocy za co pewnie zaraz na mnie nakrzyczą jednak liczę na jakiegoś samarytanina.

Chcę zrobić małą bazę danych z serwerem na windowsie. Do tego potrzebuję wygodny interface + oraz aplikację na androida, za pomocą której będzie można łączyć się z bazą (przez internet), wyświetlać oraz edytować dane (pola tekstowe/liczby). Zarówno interface na kompie-serwerze jak i na telefonie musi być ładny i mieć wygodny dostęp dla prostego użytkownika. Klient zdalny będzie jeden ewentualnie dwóch.

Potrzebuję pomocy w wybraniu najlepszych i najprostszych narzędzi, ponieważ niewiele miałem do czynienia z androidem oraz bazami danych. Z problemami programistycznymi raczej dam sobie radę. Proszę o rady, tipy i pomysły.

Pozdrawiam serdecznie,
mynameismud

Pozostało 580 znaków

Mały Młot
2015-02-08 17:25
Mały Młot
1

Zależy w czym to ma być napisane ;-)
Coś podobnego zrobiłem w 5 minut z wykorzystaniem:
http://blog.synopse.info/post[...]ccess-for-SynDB-SQL-execution

W skrócie; to powyżej tworzy Ci serwer REST, skojarzony z jakąś konkretną bazą danych.
Możesz do tego zadawać zapytania w SQL, a cała komunikacja idzie do serwera REST, on wykonuje zapytanie i wysyła do klienta - jako JSON.

Komunikacja może być szyfrowana i kompresowana.
Działa znakomicie.

Najlepsze IMHO z możliwych rozwiązań dla Androida! Sam miałem coś takiego proponować, ale nawet nie wiedziałem że synopse na bazie mormota już coś takiego zrobili :) - dzidek12 2015-02-10 22:53

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0