Klucze obce w bazie

0

Nie rozumiem do końca kluczy obcych w bazach dancyh.
Mamy taką bazę jak na diagramie. Weźmy dla przykładu 3 encje, student, prowadzący i wiadomosc. Żeby ta baza działała to klucze obce id_prowadzacego i nr_indeksu powinny się znaleźć w tabeli wiadomosc jako klucze obce?
Kolejne 3 encje student, zapisani i grupy. Jeżeli student nie jest połączony bezpośrednio z grupą to rozumiem że w encji student nie może być klucza obcego id_grupy? i na odwrót w encji grupa nie może być klucza obcego id_studenta? Jeżeli byśmy chcieli wypisać studentów wraz z grupami, to musi zrobić zapytanie łącznie z 3 tabel tj. student, zapisani i grupy?

0

Nie rozumiem twoich pytań. A jak byś chciał wypisać na przykład Wiadomości razem z informacją o tym kto był nadawcą i odbiorcą, gdybyś nie miał w tej tabeli klucza obcego łączącego wiadomość z prowadzącym i studentem? Potrafisz mi pokazać jak byś to zrobił?
Analogicznie z grupą - gdybyś w Studencie miał ID_Grupy to student mógłby mieć TYLKO JEDNĄ grupę, no bo gdzie byś wsadził ID 3 kolejnych grup do których należy student?

0

No tak moje pytania były bez sensu. Nie za bardzo wiem jak projektować ERD. Jaka powinna być relacja opisana takimi słowami: Sprawa może dotyczyć więcej niż jednego przestępstwa. Na ERD jest narysowane inaczej, i mi się wydaje że powinno być inaczej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1