Program na bazie MSSQL - jak odzyskać hasło użytkownika.

0

Witam.
Mam w pracy program oparty na MSSQL. Do tej pory logowałem się do programu bezproblemowo, tzn. nazwa użytkownika (admin) i hasło (którego nie było - puste pole się zostawiało). Teraz od tygodnia jak tak wchodzę, to podaje mi, że błędne hasło. Nie wiecie w jaki sposób dowiedzieć jakie hasło ustalił sam sobie program. Czy przywracanie systemu do poprzedniego stanu ma jakiś sens w takim przypadku?

PS: W jednym pliku (txt) znalazłem hasło do użytkownika sa, ale nie loguje mi się do programu przez to konto, do bazy nie próbowałem.

0

Jaki program? Czy login użytkownika w programie jest taki jak w bazie? Jeśli tak, to jaki?

0
fourfour napisał(a):

Czy login użytkownika w programie jest taki jak w bazie? Jeśli tak, to jaki?

No właśnie tego nie wiem na 100%, ponoć tak. Login - po prostu admin.

0

Zadzwoń do swojego admin

0

Znalazłem tabelę z hasłem i loginem do bazy, .... i widocznie login do programu jest inny. To lipa, zrobię kopie bazy i wgram program na nowo.
TNX za próby pomocy.
EOT

0

Sorki za posta pod postem, ale udało mi się dostać do programu edytując hasło do innego konta (również na prawach admina), o którym nikt nie pamiętał. Czyli jednak hasło i user do programu są w bazie. Wygląda na to, że konto admina zostało usunięte, podczas próby przywracania komputera do poprzedniego stanu. Problem tkwi jeszcze w tym, że teraz w programie brakuje danych za bieżący rok. Próbuję szukać w MS SQL Express danych po tabelach ale nie widzę tych danych. Pewnie lipa, ale może ktoś będzie miał jakiś pomysł.

0
  1. nie wiem jakie przywracanie systemu zrobiles i jakiego rodzaju trzymasz w tej bazie dane ale mozliwe ze wlasnie straciles te dane bezpowrotnie

  2. obchodzenie w Polsce zabezpieczen oprogramowania jest karalne

  3. dlaczego nie skontaktujesz sie z adminem i/lub autorem oprogramowania?

0

Ad 1. Nie ja tylko inny pracownik, raczej z błahych powodów. Utracenie bezpowrotne - też zaczynam tak sądzić ale póki co próbuję :)
Ad 2. Nie obchodzę zabezpieczeń tylko wszedłem do bazy i odtworzyłem 'zniknięte' konto admina, które znikło. Odtworzenie nastąpiło z nieużywanego konta innego pracownika, więc dzwonienie po login, którego już nie było i hasło jest bezcelowe. Licencja jest wykupiona na prgram, w instrukcji użytkownika PDF jest standardowy login 'admin' i brak hasła, co nie działa, bo konta nie ma. Program może i jest własnością jakiejś firmy, ale baza - dane wprowadzone przez pracowników - raczej nie, co? Czy przeglądanie tabel bazy (z danymi mojej firmy wprowadzonymi przez naszych pracowników) w MS SQL 2005 Express i ich edycja (jednej komórki) tam jest nielegalna? Jeśli tak to dziwne. PS. Dostęp do samej bazy danych okazał się niezabezpieczony w żaden sposób. Dostęp jest bez hasła i loginu.
Ad 3. Dzwoniłem, i dostałem info login: 'admin', hasło: '' i jeśli nie działa to mam sobie w bazie zmienić, co zrobiłem, tylko brak tych danych z tego roku. Właścicielem danych jak wspomniałem jest moja firma, a nie producent 'pustego' oproggramowania. Sądzę, że mamy prawo próbować je odzyskać!

Jakoś dam sobie radę. Temat do zamknięcia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1