Pomoc z EER

Odpowiedz Nowy wątek
2013-07-05 23:32
0

Hej. Mógłby mi ktoś pomóc ze schematem EER? Bo szczerze mówiąc trochę mnie przerósł...

Treść:

Zaprojektuj schemat EER dla niżej podanej rzeczywistości.

Biuro Meduza oferuje klientom wczasy zagraniczne w wielu krajach świata. W tym samym kraju biuro posiada wiele hoteli w różnych miastach. Hotele są różnej kategorii i posiadają pokoje o różnym standardzie, wielkości i liczbie miejsc do spania.

Cena pobytu/turnusu zależy od kraju, miejscowości, hotelu, rodzaju pokoju i terminu. Ceny te są skatalogowane. Poszczególne turnusy mają określone daty przyjazdu i wyjazdu. Klienci mają do dyspozycji turnusy 1, 2, lub n tygodniowe.

Klient biura przed dokonaniem rezerwacji turnusu musi zostać zarejestrowany w bazie danych biura. Wyróżnia się stałych klientów, tj. takich, którzy korzystali z usług biura co najmniej 2 razy. Stały klient otrzymuje zniżkę w zakresie 5-20%.

Po dokonaniu rezerwacji, klient ma 2 tygodnie na dokonanie wpłaty. Dla zapłaconych turnusów, pracownik biura może wydrukować dokumenty podróży. Dokumenty te zawierają: datę wyjazdu/wylotu, datę przyjazdu/przylotu, formę transportu i miejsce wyjazdu. Informacje o miejscu docelowym (kraj, miasto, hotel z adresem, rodzaj pokoju, liczba osób, forma wyżywienia).

Ze schematem jakoś mi poszło aczkolwiek też nie wiem czy dobrze. natomiast EER totalna klapa;/

  • 22.png (0,04 MB) - ściągnięć: 1996
edytowany 1x, ostatnio: damiannno, 2013-07-06 00:12

Pozostało 580 znaków

2013-07-06 00:50
0

Wymyśliłem coś takiego jak w załączniku. Ale zakładam, że pomyliłem się wielokrotnie dlatego proszę o weryfikację i ewentualne sugestie. Przepraszam za jakość schematu - robiony na szybkości w Paint.

  • 33.png (0,03 MB) - ściągnięć: 446

Pozostało 580 znaków

2013-07-10 08:58
bennyy
0

1) miasto jest w kraju, a hotel w mieście
2) nie wiem czy kategoria potrzebuje osobnej tabeli. Jeśli przyjmiesz że kategoria to liczba pełnych gwiazdek to jakiś któtki typ numeryczny wystarczy w tabeli hotelu
3) po co ci nr pokoju. Pokuj jest o pewnym standardzie (pewnej klasy) i ja przyjąłbym że to standard determinuje pozostałe cechy. To nie system hotelowy że interesują cię różnice między pokojen 113 a 114. Czyli masz pokuj Single Standard (l.miejsc=1, wielkość np. 20m2), Single Superior (l.m=1, w=24m2), Single Premium (l.m=1, w=29m2), ...
Interesuje cię co najwyżej że hotel X ma 30 pokoi typu Y.
4) cena. Jeśli turnusy dla wszystkich hoteli są stałe to cena jest dla PokójId+TurnusId.
5) rezerwacja jest na pokój, który jest w hotelu, bo inaczej skąd wiesz czy klint zarezerwował pokój pojedyńczy, podwójny, czy jeszcze z dostawką. Rezerwacja musi zawierać także informację o turnusie. Cenę najlepiej skopiować. Tak się to w większości systemów projektuje. Zapewnia to że nagle w rezerwacji nie zmieni ci się cena kiedy zmienisz cenę pokoju.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0