błąd serwera SQL - windows 7

0

Nie wiedzieć czemu Wamp Server 2.1 (czy to 32 bit czy 64) od początku nie działał w pełni sprawnie mi na win 7 (na wirtualce i lapku na XP śmiga), nie pamiętam dokładnego błędu, ale wiecznie coś miał coś z połączeniem z MySQ, no więc zainstalowałem EasyPHP i wszystko było ok, do czasu... po ponownym uruchomieniu kompa już nie trybił oczywiście MySQL, wyczytałem gdzieś, że coś może blokować port, więc w menadżerze zadań po kolei zatrzymywałem usługi związane ze SQL były tam bodajże MS MySQL, SQL Agent, SQL Express i coś jeszcze, po tym zabegu serwer znów działał w pełni sprawnie razem z phpmyadmin, znów do czasu. W tej chwili już nawet nie wiem co się zepsuło, PHP otwiera normalnie każdy serwer Wamp, XAMPP, EasyPHP, ale phpmyadmin już nie odpali i wywalają mi te programy taki oto błąd:

Błąd

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#2054 - Connecting to 3.22, 3.23 & 4.0 servers is not supported
Połączenie dla użytkownika kontrolnego zdefiniowanego w pliku konfiguracyjnym nie powiodło się.
phpMyAdmin próbował połączyć się z serwerem MySQL, a serwer odrzucił połączenie. Powinieneś sprawdzić nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło w pliku config.inc.php i upewnić się, że odpowiadają one informacjom danym przez administratora serwera MySQL.

Nie mam kompletnie pojęcia co jest nie tak, przeinstalowywałem programy do obsługi serwera, próbowałem różnych po kolei (by nie kolidowały ze sobą), może ktoś się zna na tym lepiej ode mnie (z bazami zaczynam się dopiero bawić). Dodam, że w żadnych plikach nie majstrowałem, nie zmieniałem haseł, nazwy hosta, użytkownika czy domyślnego adresu IP.

0

Usuń wszystko co związane z bazami danych (mysql tylko ofc), zainstaluj najnowszy serwer mysql i najnowszy connector do php.

0

może jest jakiś warty polecenia dobry program do wyczyszczenia rejestru? Próbowałem CCleaner ale nic nie pomogło.

0

spróbuj RegCleaner, a później czegoś co ewentualnie samo naprawia rejestr, wskazuje jakieś braki, nieścisłości.

0

dzięki za pomoc, temat można zamknąć udało mi się naprawić :)
okazało się, że istniały gdzieś jakieś pozostałości z kiedyś po krasnalu o.O jak je wywaliłem, uruchomiłem jakąś usługę SQL, która była zatrzymana to zaczęło wszystko śmigać ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1