Triggery - dobry hosting mysql

0

Witam

Używam triggery w mysql ponieważ są dla mnie wygodne, wszystko dzieje się bardziej automatycznie przynajmniej z punktu widzenia kodowania w php.

Ale niestety nie mogę używać triggerów - wykupiłem usługę hostingową na szczęście tylko na miesiąc, czy wy mieliście ten sam problem. Admin oznajmił mi że nie jest to możliwe.
Czy korzystacie z triggerów, i jakie mieliście z nimi problemy?

0

Kiedys z ciekawosci probowalem uruchomic jednak nie mialem do tego praw. Domyslalem sie w czym lezy problem ale dla pewnosci zapytalem i sie potwierdzilo.

Niestety mysql do wersji (5.cos) wymaga przywileju SUPER a to oznacza bycie adminem (czyli niedopouszczalne dla serwerodawcow). To zostalo nawet opisane jako bug mysql'owy ale nie wiem od ktorej wersji bedzie dzialac. Z pewnoscia psql nie ma tych niedogodnosci.

0

Czyli póki co trzeba zrezygnować z triggerów w mysql, ze względów technicznych.
Mówiąc łagodnie nie jestem nasycony pozytywną energią w sprawie triggerów.

a kakauko też lubię : )

0

Ogólnie triggerry są bardzo brzydkie i jeśli się nie ma naprawdę mocnego powodu, to lepiej ich nie używać. Trudno je debugować, no i często robiąc jakieś zupełnie niewinne zapytanie ma się błąd, bo ktoś wrzucił triggera do niezupełnie doskonałej procedury. Ale najgorsze chyba jest to, że wyłączenie jakiegoś triggera może nie dawać zauważalnych rezultatów (np. błędu) i nagle po 2 miesiącach okazuje się, że jakiś trigger był wyłączony i połowa danych w jakiejś tabelce jest zła. Dlatego używanie triggerów i procedur składowanych tylko dlatego, że można, jest bardzo niemądrą rzeczą.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0