Krasnal server

0

Hejka

Jestem póki co zupełnie zielona więc proszę o wyrozumiałość ;-) . Chcę stworzyć bazę danych posługując się Krasnal Server 2.7. Cy mógłby mnie ktoś poprowadzić za rączkę jak stworzyć takową bazę. A może znacie stronki na których jest jasno wyjaśnione jak krok po kroku postępować w przypadku tego serwera? Powiedzmy że baza będzie się składać z 7 tabel. Jak zrobić by jedna z tabel była kluczowa? Dzięki z góry za wszelką pomoc.

0

instrukcja dla "bardzo zielonej" ;-P

  1. uruchamiasz krasnala
  2. otwiersz przeglądarkę i wpisujesz: localhost/phpmyadmin
  3. w otwartym oknie masz od razu Utwórz nową bazę danych i pole do wpisania nazwy. Wpisujesz nazwę i klikasz na "Utwórz"
  4. wybiersz na liście po lewej utworzoną przed chwilą bazę i już możesz na niej działać ;-)

PS. Jeśli musiałabyś się zalogować do PhpMyAdmina to login jest root, a domyślnego hasło z tego co pamiętam to krasnal - i od razu radzę je zmienić ze względów bezpieczeństwa.

pozdrawiam i powodzenia

0

hmm ... Tak kombinowałam więc widzę że byłam na dobrej drodze tylko myślałam ze coś źle robię ;-) A czy nie trzeba nic konfigurować bo niektórzy się wypowiadali że trzeba to zrobić. A co trzeba zrobić jeśli np. baza jest wyeksporowana z innego serwera ale utworzona w phpmyadmin? czy można ją przerzucić do tej bazki? Jeśli tak to jak to można zrobić? Jak nadać priorytet dla jednej z tabel i co trzeba zrobić jeśli chcę by tabela z priorytetem tzn. ta główna, łączyła się z pozostałymi? Dzięki wielkie.To już powoli jestem w domku :-)

0
kaori napisał(a)

hmm ... Tak kombinowałam więc widzę że byłam na dobrej drodze tylko myślałam ze coś źle robię ;-) A czy nie trzeba nic konfigurować bo niektórzy się wypowiadali że trzeba to zrobić.

A co konkretnie chcesz konfigurować? Możesz dodać użytkowników do bazy o mniejszych prawach, niż root

kaori napisał(a)

A co trzeba zrobić jeśli np. baza jest wyeksporowana z innego serwera ale utworzona w phpmyadmin? czy można ją przerzucić do tej bazki? Jeśli tak to jak to można zrobić?

masz na górze zakładkę import wybierasz odpowiedni plik *.sql i Wykonaj
tylko pamiętaj, żeby kodowanie pliku zgadzało się z tym użytym w bazie, bo inaczej w bazie pojawią się krzaki po imporcie

0

"Masz zakładkę import"

W tym sęk że jej nie ma :-/ Można tylko ją wyeksportować a o imporcie mogę zapomnieć. Czy można ręcznie tą bazę przenieść do konkretnego katalogu? Czy trzeba ją zaimplementoać poprzez import? - bo jeśli tak to kiszka :/

0

Jak sobie wyeksportujesz z innego phpmyadmin tak, ze masz kod sql, to wybierasz zakladke sql (czy jak sie to zwie) - tam gdzie mozesz wpisywac kod sql to wykonywania - tam wklejasz to co wyszlo przy eksporcie i dajesz wykonaj :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0