[dodanie projektu] Calistos

Czy przyjąć projekt Calistos do Inicjatywy Yosemite?
Tak
44%
44% [90]
Nie
56%
56% [113]
2007-12-02 21:48

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 12 lat temu

1

Calistos - prosty serwer http
Licencja : GPL
Wersja : 0.2
Osoby zaangażowane: Ja, Mentor, Inni.
Idea: Calistos ma być serwerem http nie wymagającym złożonej konfiguracji ani instalacji. Produkt ma być gotowy do użycia. Służyć może do hostingu plików lub zadań statystycznych po zdalną kontrolę włącznie.
Link : http://www.speedyshare.com/579636860.html
Pass: admin
User: admin

Pozostało 580 znaków

2007-12-07 23:31

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 12 lat temu

0

Dzieki za pozytywny feedback jak i za ten krytyczny. Tak jak powiedziałem idea jest taka, że to ma być prosty pakiet który każdy może obslugiwać. Należy jeszcze dodać pliki konfiguracyjne (zakres katalogów udostępnionych), hasła, support dla szablonów, obsługę bibliotek i takie rzeczy żeby to było proste i myślę, że wtedy to będzie działać.
Jeżeli ktoś z krytykujących ma większe doświadczenie jeżeli chodzi o protokół HTTP to nasz team jest dla niego otwarty. Czy dostaniemy sie do Inicjatywy, czy nie to i tak będziemy rozwijać ten projekt jako że jesteśmy przejęci ideą którą widocznie my i niewielka część ludzi pojmuje. Dziękuję jednak za wszelkie uwagi.

Pozostało 580 znaków

2007-12-08 00:15

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 9 lat temu

0

Coś słabo czytałeś ten krytyczny feedback :). Generalnie ludzie są ZA, tylko że póki co - jest tego za mało. Czy ktoś tu pisał, że idea jest kiepska i że mu się pomysł nie podoba? Ja nie zauważyłem.


Grunt to uziemienie...

Pozostało 580 znaków

2007-12-08 00:28

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 12 lat temu

0

Heh, to załapują się tutaj ludzie za kod czy za ideę? :> Bo kod będziemy rozwijać i to może robić każdy znając ideę, ale jak na razie każdy patrzy na source sceptycznie. Patrząc też na sondę nie sądzę że dostaniemy się do Inicjatywy, ale to nam wcale nie przeszkadza w rozwijaniu projektu. :-)

Pozostało 580 znaków

2007-12-08 11:04

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 6 lat temu

0

Mozesz zasugerowac sie tym: http://www.adp-gmbh.ch/win/misc/webserver.html

Szkoda ze piszesz w Delphi, bo rozwijajac powyzszy kod (np. dodajac obsluge bibliotek, modułów) mozna by bylo stworzyc fajna rzecz.

co do pisania serwera w Delphi za pomoca Indy to jakos mi to sie nie widzi, ale moze sie myle...

Pozostało 580 znaków

2007-12-08 13:20

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 9 lat temu

0

Jako że jesteśmy przejęci ideą którą widocznie my i niewielka część ludzi pojmuje.
(...)
Heh, to załapują się tutaj ludzie za kod czy za ideę? :> Bo kod będziemy rozwijać i to może robić każdy znając ideę, ale jak na razie każdy patrzy na source sceptycznie.

Idea, Idea, Idea... ja bym to raczej nazwał "pomysłem" (zresztą całkiem dobrym), ale nic epokowego nie odkryliście, więc trochę mniej samozachwytu i obrażonego tonu.

Programy tu mają być przydatne, oryginalne (czyli posiadające ideę:P), ale też i dobrze napisane. Jesteśmy społecznością programistyczną, więc nie dziw się że kładziemy na to tak duży nacisk.

Jeśli uważasz, że twój kod da się ładnie rozbudować i poprawić jego jakość - ok. Ja Ci wierzę, ale wróć jak już to zrobisz. Z solidnym, dobrze rokującym na przyszłość, kodem zostaniesz przyjęty z otwartymi ramionami. Z tym czymś.. wątpię.


<url>http://kooba.pl/</url>

Pozostało 580 znaków

2007-12-08 14:49

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Takie pytanie, ocb z tymi szablonami? Co to ma robić?


Pozostało 580 znaków

2007-12-11 12:57

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 10 lat temu

0

Projekt odrzucono z powodu braku akceptacji społeczności dla aplikacji na obecnym stadium rozwoju.

Regulamin - Dodawanie projektu:

Jeśli projekt zostanie odrzucony, twórca lub współtwórca ma prawo do ponownego zgłoszenia go dopiero po upływie 30 dni.

Zwrócę uwagę na to, iż termin ten jest przeznaczony właśnie dla projektów, jak ten: ciekawych i wzbudzających zainteresowanie poruszaną tematyką, ale wymagających dużo dodatkowej pracy, by uczynić go atrakcyjnym i wartym ponownego rozpatrzenia.

Wykorzystana technologia nie ma znaczenia w Inicjatywie, ale znaczenie ma, co przy pomocy dowolnych, dostępnych technologii autor potrafi zrobić z pomysłem.

Jak najbardziej zachęcam do kontynuowania prac nad projektem i wykorzystanie powyższej krytyki jako konstruktywnego narzędzia weryfikacji planowanego rozwoju.

Dopisane: jeśli są jakieś niewyjaśnione kwestie czy pytania do projektu, zachęcam zainteresowanych do stworzenia w niniejszym dziale osobnego wątku z dyskusją.


<font color="red">Konto porzucone</span>

Dzięki wszystkim forumowiczom za lata wspólnych dyskusji; miłej zabawy w programowanie!
Sławomir 'Szczawik' Włodkowski

Pozostało 580 znaków

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0