[dodanie projektu] Cube

0

Nazwa projektu: Cube (dawniej CubeCVS, o rozszerzonej ideologii)
Stan rozwoju: Prawie gotowa podstawka, prawdopodobnie do 6 lipca pojawi się moduł CVS.
Strona domowa: http://epsisoft.tcp80.info/project/info/Cube
Licencja: Apache Software License 2
W rozwoju projektu udział biorą:

  • Głównie ja :)
  • Ktos
  • prawdopodobnie coś dorzucą od siebie inni członkowie grupy Epsisoft, szczególnie liczę na Grzequ, który był zainteresowany, gdy sama idea powstała

Cube jest systemem umożliwiającym tworzenie stron internetowych, w szczególności skierowanym do programistów i grup programistycznych. Opiera się na frameworku CodeIgniter, szablonach Smarty, a w przyszłości alternatywnie XML+XSLT. Więcej informacji pod podanym wyżej adresem, możliwość testowania aktualnej funkcjonalności pod adresem http://epsisoft.tcp80.info/ - nasza strona opiera się o Cube.

Roadmap:
Prawdopodobnie przed końcem tygodnia wydana zostanie pierwsza dostępna publicznie wersja testowa, do tego czasu planujemy dodać brakujące podstawowe funkcje - rejestracja użytkowników i edycja profilu. Zrobilibyśmy to szybciej gdyby nie wiszący nade mną obowiązek zdania jeszcze dwóch egzaminów na uczelni.

Planowana data premiery modułu CVS - 6 lipca. Mam nadzieję, że wyrobimy się do tego czasu, bo potem wyjeżdżam na około miesiąc i rozwój projektu ograniczy się prawdopodobnie do zbierania informacji o błędach oraz propozycji udoskonaleń.

0

Jestem jak najbardziej za :) Czekam na download.

0

Jestem na tak i życzę powodzenia. Czekam na źródła.

0

Jako, że CubeCVS nie był takim zupełnie anonimem, można domyślać się w jakim kierunku będzie prawdopodobnie podążać Cube.

Jedynym moim zastrzeżeniem co do samej kandydatury jest ściślejsze określenie licencji. Czekam zatem przez tydzień na komentarze i zdecydowanie się - ze strony autorów - co do jej wyboru. Życzę powodzenia.

0

W kwestii licencji: Zdecydowaliśmy się na Apache Software License ver. 2.

0

Tydzień dobiega ku końcowi (została godzina i 40 minut niecałe ;P), a nam udało się właśnie wypuścić pierwszą wersję Cube - 0.1.0 alpha 1. Jest to, jak sama nazwa wskazuje, bardzo wczesna wersja testowa :). Zapraszam do testów i zgłaszania uwag. Pobieżna instrukcja instalacji (po angielsku) została załączona do pliku ze źródłami.

W skrócie wymagania:

  • Baza danych MySQL
  • PHP 5
  • dostęp do .htaccess (nie konieczny, ale wskazany, szczególnie odnośnie katalogu application/download/).
0

Tydzień na rozpatrzenie minie we wtorek o godzinie 16:30 ;) Wniosek złożony został we wtorek o 16:31. Choć zarówno z ankiety, jak i braku głosów sprzeciwu właściwie pewnym jest pozytywne przyjęcie projektu.

Macie zatem jeszcze półtora dnia na dopracowanie przed przyjęciem pod skrzydła Inicjatywy ;)

0

Tak, ale wcześniej pisałem:

Prawdopodobnie przed końcem tygodnia wydana zostanie pierwsza dostępna publicznie wersja testowa, do tego czasu planujemy dodać brakujące podstawowe funkcje - rejestracja użytkowników i edycja profilu.

W tym miejscu miałem na myśli tydzień od poniedziałku do niedzieli :). Jako, że te opcje dodaliśmy, to źródła pierwszej wersji alpha zostały udostępnione. Pojawiło się jeszcze parę rzeczy, które chcielibyśmy dodać jeszcze pilniejszych niż CVS (newsy, żeby można było dodawać na stronie Epsisoftu, trochę rozszerzyć możliwości edycji profilu, poprawienie kilku niedociągnięć, które zostały zauważone po wydaniu), być może wersja z CVS odwlecze się do sierpnia (choć mam nadzieję, że uda się podstawową funkcjonalność CVS jeszcze do 6 lipca zgodnie z planem wprowadzić).

Jak powyższe poprawki zostaną wprowadzone i projekt zostanie przyjęty do Yosemite (a mam nadzieję, że będzie ;) ), to wydamy wersję 0.1.0 alpha 2 i będziemy otwarci na raporty błędów przez prawie miesiąc braku dostępu do komputera, przynajmniej jeśli o mnie chodzi :). Zdaje się, że Ktos postawił już jakiegoś tymczasowego bugtrackera na naszym serwerze, a jak nie, to go pogonię trochę ;)

0

W związku z brakiem większego sprzeciwu, zostaje mi napisać: Projekt dodano.

Przypominam, że projekt ten ma prawo do posługiwania się oznaczeniem Inicjatywy Yosemite we wszystkich swoich materiałach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1