TStringList

0

{hello} O co chodzi z TStringList,

  • doczego służy
  • jak go używać
0

Jest To lista Stringów można powiedzieć że jest odpowiednikiem Tabeli
array of TString;

To zależy do czego chcesz tego uŻyć...--Delphi 6; Pozdrawiam eSka :-)

0

Ogolnie, może jest coś lepszego.

Ps Dzieki za info

0

Wszystko jest stworzone a jakimś celu, żeby użytkownik Delphi mógł łatwiej pisać dane rzeczy (na pewno TstringList nie uławi Ci zadania kiedy będziesz chciał wywołać procedurę OnClick :D , ale w czymś innym na pewno może Ci pomóc)--Delphi 6; Pozdrawiam eSka :-)

0

TStringList ma takie same wlasciwosci jak TMemo.Lines, wiec zamiast ladowac komponent do formy te same operacje mozna wykonac na TStringListach.

--
sys:> logout....

0

Ogolnie listy sluza do dynamicznego wykorzystania pamieci. Pamiec dla nich nie jest rezerowowana od razu po uruchomieniu (tak jak dla zwyklych tablic) , ale przydzielana dynamicznie, w zaleznosci od potrzeb. List uzywa sie gdy masz duze ilosci danych, ale piszac program nie mozesz dokladnie przewidziec ile tego bedzie
:-). Ogolnie sa to bardzo czesto uzywane przez programistow struktury. Maja ta wade ze zwykle trzeba je samemu tworzyc- pisac procedury dodawania, usuwania elementow itp. Dzieki TString list mozesz szybko stworzyc taka liste (biblioteki Delphi odwalaja wiekszosc roboty za ciebie) . DOdatkowo ma wiele funcji np. wyszukiwanie elementow i (chyba) sortowanie. Bardzo pomocne. --Pozdrawiam
Ojciec (Delphi/C++)

0

Sorry za sade, niechcacy kliknalem. :-) --Pozdrawiam
Ojciec (Delphi/C++)

0

Sheitar napisał:
TStringList ma takie same wlasciwosci jak TMemo.Lines, wiec zamiast ladowac komponent do formy te same operacje mozna wykonac na TStringListach.
&gt
&gt--
&gtsys:&gt logout....

Mylisz sie , to Memo.Lines ma te same wlasciwosci co TStrings, malo tego
Memo.Lines to nic innego jak dokladnie TStrings zaimplementowane na potrzeby wizulanego komponentu TMemo.

Fojcik

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0