Obsługa urządzeń zewnętrznych

0

Czy ktoś wie jak napisać program, który będzie zbierał dane z "terenu"?
Już wyjaśniam o co chodzi:
Jestem pracownikiem bardzo dużej sieci wodociągów. Całym systemem steruję za pomocą komputerka. Używam oprogramowania, które ma dość duże ograniczenia. W na różnych obiektach mam zainstalowane sterowniki, które drogą radiową przesyłają informacje do centrali. W centrali dane odbierają urządzenia firmy Siemens i Adam. Te urządzenia konwertują dane tak, aby mógł je odczytać komputer. Mam problem - jak stworzyć system do obsługi sieci wodociągowej w Delphi? Gdzie mogę znaleźć porady? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

PS. Prosiłbym, aby odpowiedzi przesyłać na e-mail: [email protected].

0

majl: nie chce mi sie pisac.
Zalezy jak sa podlaczane te uzodzenia, jak przez porty szeregowe, to sprawa jest prosta. Jesli sa jakie super hiper udziwnione, to chyba tylko wstawka assemblera pomoze--Vroc

0

Samo sterowanie nie powinno być problemem jeśli to jest RS`ik , LPT lub nawet jakaś prosta karta rozszerzeń np na 8255. Cała rzecz rozbija się o protokół wymiany informacji z tymi urządzeniami, nie siedze w tych temetach (tzn wodciągach) ale pewnie nie ma jakiś między firmowych standardów , wiec polecam zajrzeć na strone producenta i poszukac czegoś jak technical suport lub jakieś AT online commands różnie to zwią . Powodzenia !!!

POZdrawIam--POzdrOWieNIa

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0