CHAT W DELPHI

0

napisałem chat pod delphi.jak zrobić, aby każdy czatujący pisał oddzielną czcionką i miał swój kolor (jak w LanChat)??????

0

tekst, ktory wysylasz niech nie bedzie dany jako tekst w memo tylko jako w richedit :) i potem coś z selattributes...... Jak dostaje to pogrubione a jak wysylam to nie itp. ale aby sobie ustawic jako ze na innym kompie pojawial sie taki tekst z takimi atrybutami jak t chcesz to nie wiem :)

0

Możesz mi podesłać taki przykłąd prosteko Chata w Dlepihm ?--Looknijcie na main Page - głópawa troche ale obleci ;-})

0

w delphim masz taki czat ( Demos\Internet )

0

W Delphi owszem jest taki przykład (to do ReNe,ReNe wysłałem Ci ten BroadCast) ale on jest niewystarczający, chodzi mi o taki motyw jak w LanChacie (kaqżdy ppisze swoim kolorem i czcionką--DELPHI RULEZ

0

dodaj do definicji użytkowników jak piszą i przeanalizuje kod z gotowców o nazwie w stylu 'efekt komentarzy tak jak w delphi'--Delphi 6
Pozdrowienia,
Imperior

0

Wiem, o co ci chodzi. Też kiedyś chciałem tak zrobić ale skończyło sie po prostu na kolorach wiadomości przychodzących (w on read gniazda robiłem selatribs.color i nawet fajnie wychodzi :))) i wysyłanych :)

0

Ale mam na to pomysł! Może dziwny ale może sie sparawdzić.
Zrób coś co działa na zasadzie wyciągania tagów (gdzieś na tej stronie jest porzykład na html :))) i np. jak ktoś wyśle &ltgreen, 'Tekst'&gt to program automatycznie zmieni kolor na zielony i wpisze go w richedit :))

jak ci sie uda to sie chwal :))))

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0