Windows vs Linux...

0

NJuż dawno rozpoczeło się dzielenie społeczeństwa według używanego systemu operacyjnego. Sam także 'eksperymentuje' z systemami, jednak mam pewne wątpliwości związane z bezpieczęństwem tych systeów. Właśnie jestem w trakcie tworzenia servera, i chcę rozwiać wątpliwości związane z Bezpieczeństwem tych systemów.

0

no i?--Astacus (D5 Pro)

0

Jeżeli chodzi Ci o bezpieczeństwo przed atakami hackerów to polecam Widnowsa, zwiesi 10 razy zanim zdążą go shackować. A tak serio jeżeli chcesz stawiać server www/ftp lub jakiś inny pod wingrozą to jestę popierdo****. Po pierwsza wydajnośc jest dużo gorsza, nie będe się już rozpisywał nad bezpieczeństwem powiem tylko że słaby atak typu DDoS i nie ma servera.

0

Jaki cel miało mieć napisanie tego postu??? Nie ma tam żadnych pytań na które można by było odpowiadać... :D

Pozdrawiam @ll;--Rafalrs

0

lemer czy nieuwrarzasz jednak że jesteś zabardzo zuchwały, przypominam tylko że win NT wcale nie jest tak słaby jak na to może świadczyć jego starszy braciszek 95 w kwesti ochrony, oczywiście servery pod kontrola Pingwinka Szablnozębnego są guru w kwesti bezpieczeństwa, a szczegulnie pod Apatch-a....
nie żebym bronił microsoft ale windows Nt jest naprawde sprawny.....

ps. niewiem jak chcesz na ddos-a zdobyć Nt , masz tyle kompów żeby to zrobić, chyba chodziło co o dos

definicja dos:
Metoda polega ta na blokowaniu dzialania serwerow sieciowych poprzez wysyslanie mnostwa pakietow IP, czesto majacych zmodyfikowana, niepoprawna konstrukcje. Serwer jest obciazaony obslugom nadchodzacych pakietow i pada jak zabity pies.

definicja ddos:Jest to bardziej zaawansowana metoda DoS. Polega to na ataku rozproszonym - z wielu komputerow jednoczesnie. W przejetych maszynach, tzw. komputerach zombi, hacker umieszcza program-bombe czasowa, ktora po uruchomieniu powoduje jednoczesne przeslanie pakietow IP z wielu komputerow zombi pod wybrany adres internetowy. Zastosowanie wielu zombi powoduje, ze nawet wielkie i znane serwery padaja po takim ataku.

--Zim0nSky

0

Nie będe się wdawał w dłuższe dyskusje o bezpieczeństwie i użyteczności windowsa nt. Powiem tylko że unix/linux nadaje się zarówno do małych sieci jak i dużych, a wspaniałe dziecko microsoftu "nadaje" (załóżmy że można to tak nazwać) się do małych sieci.

0

No ja nie moge hmmmm :D :D :D ehe jakktos w ogóle mogl jebnac takie pytanie!

No wiesz jakoo serwer WWW - Windows najlepszy! szczególnie na Xitami :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0