Okno about

0

To moje początki w Delphi. Mam problem z wywołaniem okna About. Stworzyłem główne okno programu i meni ,a w meni pozycję about. Stworzyłem drugą formę o nzwie about, teraz próbowałem wywołać oko about z meni głównego okna ale nie udało mi się.Użyłem procedury about.showmodal;{powroduje wyświetlenie okno about}, ale wyświetla błąd. Jak poradzić sobie z wywołaniem stworzonego okna about klikając na jakiś przycisk w głownym oknie ?

Mam jeszcze jedno pytanie: jak zabrać się do stworzenia programu który generowałby wszystkie kombinacje znaków o długości słowa od 1 do 14 znaków przy czym możnaby zdeklarować np: że ósmy znak to cyfra 8, a drugi np. to litera w ?

0

Ja odpowiem na pierwsze pytanko:

About.show; (ale nie wczepiaj tego do: OnCreate ani OnShow lub tym podobnych w main form)

0

Sposób wyświetlania formy zależy od tego, czy forma jest tworzona automatycznie przy uruchomieniu programu. Jeśli tak to wystarczy ją pokazać (about.show), a jeśli nie to trzeba ją stworzyć, np.:

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var forma:TForm;
begin
forma:=TForm2.Create(Form1);
forma.Show;
end;--Delphi 6
Pozdrowienia{hello} ,
Imperior

0

Oczywiście pod Form2 trzeba podłożyć twoją About, a pod Form1 twoją główną formę.--Delphi 6
Pozdrowienia{hello} ,
Imperior

0

I nie zapomnij dodac formy do listy uses projektu :)--Pozdrawiam {hello}
Tomasz K.

0

No nie trzeba!!!!!! wystarczy ze da F9 i automatycznie delphi spyta sie czy dodac?? (No chyba w D3,D4 a na pewno w D5 i D6)

0

Co do drugiego pytania, to proponuje to zrobić "na głupiego" :)
Czyli:
Zadeklaruj tablice o odpowiedniej ilości pól typu 'char'
Zadeklaruj 2 tablice o tej samej ilosci pól tylko, że typu boolean (true będzie oznaczało stałą wartość, a false zmienną)
I zrób pentle która będzie zmieniała znak numer 1 na kolejny (tzn: a -&gt b , f-&gtg) i jeżeli dojdzie do 'z' to zmienia na 'a' i znak numer 2 zmienia na kolejny itd...
Aaa i oczywiście musi sprawdzać czy wartość danego numeru znaku w tablicy drugiej nie jest 'true', jeżeli jest to przechodzi do następnego znaku.
Mniej jasno się chyba tego nie dało napisać :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0