jak sortować stringi?

0

Zna ktoś może algorytm do sortowania stringów?? Np dla bubblesorta, co trzeba zmienić w porównaniu z sortowaniem liczb? konicznie w C.

0
  1. Sposób - ręczny
    Najpierw posortuj według pierwszego bajtu ze wszystkich stringów. Najlepiej do tego celu stwórz sobię tablicę wskaźników poszczególnych stringów i wraz ze zmianą kolejności bajtów zamieniaj kolejność wskaźników. Po takiej operacji dostaniesz wstępnie posortowane stringi wg. 1 bajtu. Kolejny krok polega na odnalezieniu grup stringów o takich samych wartościach 1 bajtu i analogiczne przesortowanie wg. kolejnych bajtów o obrębie danej grupy. W sumie sprawa jest prosta, ale nie razdił bym używać BUBBLE SORTA przy większej ilości długich stringów.
  2. Sposób - bardziej automatyczny
    Użyj funkcji strcmp (str1, str2); Funkcja ta zwraca 3 wartości (w tej chili już nie pamiętam jakie), po których można stwierdzić, czy str1=str2, str1&ltstr2, str1&gtstr2. Możesz zastosować zwykłe sortowanie np. BUBBLE, przy czy nie porównujesz konkretnych liczb ze sobą, a stringi funkcją strcmp. W sumie nie sprawdzałem czy to działa, ale myślę że powinno. {browar} {browar}

Pozdrowienia

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1