Jak zabezpieczyc program Delphi przed piratami??

0

Jak zabezpieczyc program Delphi przed piratami??

0

A widziałeś jakiś program, który udało się zabezpieczyć przed piratami? :)
Nawet te z kluczem sprzętowym są crackowane.
Nie da się zabezpieczyć. Można tylko utrudnić życie piratom (i użytkownikom).
Klucze, zabezpieczenia płytek (ale jak nie tłoczysz to nici z tego), anty-hexeditory, szyfrowanie kodu itp. itd.--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

0

No fakt, bo jak na razie to chyba nie ma programu ktorego nie da sie zcrackowac. Bp jesli nawet windows jest crackowany to watpie zeby byla jakas wymyslona metoda :-) Ale tez pomyslalem soebi ze jak by ktos wymyslil cos naprawde dobrego jesli chodzi o zabezpieczenia i wystawil to na przetarg i sprzedal firmie ktora dawala by najwiecej :-) bylby uzadzony do konca zycia :-) Wiec moze czas zabrac sie do roboty ;)--pozdrawiam PEDROS {hello}

Nie uzywajcie irca i tak nie ma tam nic ciekawego. Niech nikt tam nie wchodzi ;)

Delphi6

0

Pedros napisał:
No fakt, bo jak na razie to chyba nie ma programu ktorego nie da sie zcrackowac. Bp jesli nawet windows jest crackowany to watpie zeby byla jakas wymyslona metoda :-)

Nie da rady coś takiego wymyślić, bo by za bardzo męczyło zwykłych użytkowników.
Jak na razie najlepszym rozwiązaniem jest klucz sprzętowy. Ale jest to także najdroższe rozwiązanie i dlatego stosowane tylko w bardzo drogim oprogramowaniu.
Takie coś jest stosowane np. w AutoCAD (choć istnieją także wersję bez tego - sieciowe). Część kodu programu jest umieszczana w układzie scalonym podłączanym do jednego z portów komputera lub złącz PCI. Jednak i to piraci omijają, bo mają wtyczki w firmach produkujących oprogramowanie i uzyskują ten fragment kodu i tak.
Bo jak np. wytłumaczyć polską piracką premierę Win98 wcześniej niż oficjalna? (z tego co mi wiadomo to o ponad miesiąc)

Zbyt duże pieniądze zarabia się na piraceniu. Większość oprogramowania pirackiego dociera do nas zza wschodzniej granicy i to w postaci tłoczonych płyt. Tam jest to prawie legalne (mafia na tym zarabia, więc się troszczy o to, żeby to działało jak najlepiej).

&gtAle tez pomyslalem soebi ze jak by ktos wymyslil cos naprawde dobrego jesli chodzi &gto zabezpieczenia i wystawil to na przetarg i sprzedal firmie ktora dawala by &gtnajwiecej :-) bylby uzadzony do konca zycia :-) Wiec moze czas zabrac sie do &gtroboty ;)
&gt
NIE MA SPOSOBU NA ZABEZPIECZNIE PROGRAMÓW. Nawet jeżeli ktoś wymyśliłby jakiś cudowny sposób na zabezpiecznie, to inne firmy i nie tyko firmy wykradłyby go. Szpiegostwo przemysłowe to obecnie jedna z najbardziej opłacalnych gałęzi przemysłu. Wielkie koncerny wydają krocie na zabezpieczenie się przed szpiegami i inwestowanie we własnych szpiegów.

A teraz pytanie z trochę innej branży: Jakie państwo ma najlepiszy wywiad? ;)
Dla zwycięzcy {browar} :P --Jest jeszcze jeden błąd ... :)

0

mam taki komponent (nawet fajny) do "zabezpieczania" programu serialem - AVLock (lub coś takiego). Jak
chcesz to podaj maila.
---=Delphi 5 Standard i Delphi 6 Personal ;( =-

Pozdrowienia. {hello}
BigLama.
http://biglama.w.interia.pl
[email protected]

0

Ciekawy temat. Fakt NIE MA programu ktorego sie nie da skrakowac.

Ktos powiedzial ze piraci maja wtyki do tych produktow.
To prawda piracji pracuja w firmach gdzie jest to oprogramowanie.

Powiedzmy ze ty pracujesz w firmie borland. I mozesz od nich wziąć jedna orginala wersje Delphi 6 Enterprise. I kupel prosi Cie zebys mu zrobil kopie za 10 $ (lub wiecej). No wiec zrobisz kopie ? tak czy nie.

Ja bym mu nie zrobil ;) (bo za tanio to chce :D :D )
:-)

Delphi 6, Macromedia Flash, (Grafika)

Pozdrowienia!!!

0

Jeżeli program jest zabezpieczony serialem to ZAWSZE sie da ten serial znalezc, wystarczy zdeassemblerowac i troche sie pobawic kodem. Najlepiej mają programy internetowe w których na serverze głównym można ustawić tak żeby tylko jeden użytkownik mógł korzystać z jednego seriala.--

0

lamer napisał:
Jeżeli program jest zabezpieczony serialem to ZAWSZE sie da ten serial znalezc, wystarczy zdeassemblerowac i troche sie pobawic kodem. Najlepiej mają programy internetowe w których na serverze głównym można ustawić tak żeby tylko jeden użytkownik mógł korzystać z jednego seriala.
&gt
To się crack'uje taki program, żeby nie sprawdzał na serwerze. I znów nic.--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0