ERROR 202:STACK OVERFLOW ERROR

0

wyskakuje mi coś takiego......nie wiem o co biega i jak się z tym uporać........

0

Twój program zajął całą pamieć i nie ma gdzie juz zapisywać , tak wiec jedyne co możesz zrobić to albo zwiekszyć SWAPA , możesz dokupić pamieci albo przebudować progsa zeby tak duzo nie zajmował zasobów ;)--Pozdrowienia Chodek ;)
Delphi 6

0

Moze temat tego nie dotyczy ale pewnie przyda sie wiekszosci ludziom tu przebywajacym :-) Jak uruchamiacie program w delphi i jesli wyskoczy wam jakis blad to jest taki magiczny sposob aby nie trzebabylo przepisywac calego bledu. (pisze o tym bo widze ze kazdy przepisuje slowo w slowo) Wystarczy nacisnac CTRL+C (w momencie pojawienia sie okienkienka z bledem) i mamy ladnie zapisny blad. :-) Mala rzecz a cieszy. :D --pozdrawiam PEDROS {hello}
Delphi6

0

Chodek napisał:
Twój program zajął całą pamieć i nie ma gdzie juz zapisywać , tak wiec jedyne co możesz zrobić to albo zwiekszyć SWAPA , możesz dokupić pamieci albo przebudować progsa zeby tak duzo nie zajmował zasobów ;)

Najprawdopodobniej masz blad w programie. Jesli nie uzywasz naprawde wielkich ilosci danych, potwornie glebokich rekurencji itp, przepelnienie stosu jest malo mozliwe. Jesli jednak to nie blad, to zanim zaczniesz powiekszac swapa i kupowac pamiec, zwieksz maksymalny rozmiar stosu dla aplikacji, ktory domyslnie jest 1MB i powienien w normalnych sytacjach spoko wystarczac.
w pliku dpr:
{$MAXSTACKSIZE 4194304} - 4MB

--
Pawel {Delphi6 }

Po pierwsze: naciśnij F1

0

pq probowalem jakos przeliczyc to na 4mb i mi sie nie udawlo dzielilem przez 4 i przez 1024 i jakos nie uzyskalem nic ciekawego. Jak to sie przelicz. Jak bym chcial np 5mb :-)--pozdrawiam PEDROS {hello}
Delphi6

0

Pedros napisał:
pq probowalem jakos przeliczyc to na 4mb i mi sie nie udawlo dzielilem przez 4 i przez 1024 i jakos nie uzyskalem nic ciekawego. Jak to sie przelicz. Jak bym chcial np 5mb :-)

5 1024 1024 = 5242880--Pawel {Delphi6 }

Po pierwsze: naciśnij F1

0

A no tak :-) bo jak tylko podziele przez 1024 to uzyskuje w KB. Dzieks za odp.--pozdrawiam PEDROS {hello}
Delphi6

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0