Zadania z Olimpiady

0

Witam. Jestem studentem informatyki. Nigdy wcześniej nie przeglądałem żadnych zadań z olimpiad itd. i teraz próbuję zrobić zadania z olimpiady z tego roku. Oczywiście nie mogę wziąć już udziału w tym konkursie, ale chcę zrobić to tak dla siebie.
Właściwie problem mam z każdym zadaniem, ale na początek:

#1 Prawnicy:
Tutaj możnaby zastosować drzewo przedziałowe, tyle że ograniczenie na pamięć eleminuje to rozwiązanie. Jak można to inaczej zrobić? Pomysłów miałem sporo, ale wszystkie są o wiele za wolne.

Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do screenów:

https://imgur.com/a/FNOm7

2

Rozumiesz że pytasz o rozwiazania do konkursu który AKTUALNIE TRWA?! A jak już się skończy to pojawią się oficjalne (i nieoficjalne) rozwiązania.

0

Co z tego że trwa? Te zadania są taką formą wyzwania dla mnie i dodatkową pracą którą muszę ukończyć do końca tego tygodnia(dodatkowa praca dla ambitnych). Jako iż nie potrafię sobie z tym poradzić, więc pytam tutaj. W sumie nie wiem jak się za to zabrać bez drzewa przedziałowego.
Pozdrawiam gorąco :)

0

Pytanie o pomoc w zadaniach do konkursów które aktualnie trwają jest nietyczne w stosunku do innych uczestników konkursu, bez względu czy się bierze udział w konkursie czy nie.
Co do zadania, to jest to typowe zadanie na przetwarzanie odcinków przedziałów i nawet jeśli nigdy się nie robiło podobnego i nie zna się schematu, to dojście do rozwiązania samemu nie powinno sprawić większego problemu.

0

@neves:
Mógłbyś szerzej opisać pomysł wiadomości prywatnej?

0

@kr091 o_O

  1. Jaką mamy pewność że nie bierzesz udziału i nie próbujesz oszukiwać? Szczególnie że "przypadkiem" akurat do końca tygodnia musisz mieć, tak samo jak ta runda OI.
  2. Są inni którzy biorą udział i mogą na forum wejść i przeczytać.

Te zadania są taką formą wyzwania dla mnie i dodatkową pracą którą muszę ukończyć do końca tego tygodnia(dodatkowa praca dla ambitnych).

No to chyba poległeś na tym wyzwaniu skoro nie potrafisz tego sam rozwiązać. Na tym chyba polega wyzwanie że próbujesz coś samodzielnie zrobić?

0

Korci mnie żeby napisać odpowiedź, bo zadanie jest banalne i nie wymaga skomplikowanego algorytmu, ale koledzy mają rację. Poczekaj do 13.

0

@Shalom:
Po co miałbym kłamać? Po to są konkursy by rozwiązywać je samodzielnie. Ja jednak dostałem takie zadania jako zadania dla ambitnych i nie biorę w tym konkursie udziału ... Naprawdę taki problem tylko o to, że trwa ten konkurs? To że akurat mam czas do końca tygodnia to kwestia tego, żebym nie znał odpowiedzi przypadkiem na zajęcia(ale chcę coś zrobić). Zwracam się tutaj, bo próbowałem to zadanie zrobić, ale nic szczególnego nie przychodzi mi do głowy. Pozdrawiam.
PS. Jak wszyscy robią problem, że jest to publicznie i każdy może zobaczyć(to racja), to bardzo proszę o przesłanie na priv wiadomości :)

0

Ja jednak bardzo bym prosił aby nikomu, nieważne za kogo się podaje w internecie, wiadomości na priv nie przesyłać. Olimpiada to jednak dość poważny konkurs i nie rozwalajmy go.

0

Niby dlaczego masz taką prośbę? Przecież pisałem już kilka razy, że nie biorę udziału w tym konkursie ... Ile razy można to powtarzać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0