Bluetooth zasad działania

Odpowiedz Nowy wątek
2014-08-14 16:07
0

Witam,
chcę się trochę pobawić bluetoothem (android - pc) i moje pytanie jak to w ogóle działa. Rozumiem, że apki działające z bluetooth opierają się na komunikacji klient - serwer (podobnie jak w tcp)? Kolejna sprawa do parowanie urządzeń - no właśnie parują się urządzenia czy aplikacje? Ogólnie jakby ktoś miał jakieś linki, materiały gdzie jest wyjaśniona komunikacja bluetooth to będę wdzięczny za podzielenie się.

Pozostało 580 znaków

2014-08-14 16:15
0

Parują się urządzenia. Jednak istnieje możliwość w której aplikacja tworzy połączenie bluetooth.
Podlecem dokumentację Androida, mając pierwszy kontakt z Bluetooth zupełnie mi wystarczyła, by robić dość skomplikowane rzeczy (robiłem aplikację, która parowała słuchawki Bluetooth na podstawie danych z NFC, a następnie połączyć się z wewnętrznym equalizerem modyfikować jego ustawienia).


Jeśli chcesz pomocy, NIE pisz na priva, ale zadaj dobre pytanie na forum.

Pozostało 580 znaków

2014-08-14 17:57
1

Parują się urządzenia, a nie aplikacje. Komunikacja odbywa się na zasadzie master-slave. Np. telefon z Androidem pełni rolę mastera, a słuchawki bluetooth pełnią rolę slave'a i podłączają się do telefonu. W Androidzie komunikację Bluetooth można realizować poprzez tzw. BluetoothAdapter (http://developer.android.com/[...]uetooth/BluetoothAdapter.html). Nie wczytywałem się w niskopoziomowe zagadnienia z tym związane. W jednym projekcie po prostu przeczytałem dokumentację i tego użyłem. W zasadzie korzystałem z biblioteki, która była pewną "nadbudówką" na Androidowe klasy do obsługi Bluetooth i była dostosowana do konkretnego urządzenia, z którym się komunikowałem. Myślę, że w oficjalnej dokumentacji możesz znaleźć sporo wartościowych informacji: http://developer.android.com/[...]s/connectivity/bluetooth.html .

edytowany 2x, ostatnio: wiciu, 2014-08-14 18:01

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0