Pierogi - algorytm?

0

Ostatnio podczas przygotować do Wigilii zauważyłem, że zwykle z kawałka ciasta wycina się szklanką jednakowe kółka w sposób raczej na oko. Czy istnieje jakiś algorytm który zapewniłby mi, że z takiej serii wycinania kół zostanie jak najmniej ciasta?

Pozdrawiam :D

0

Widzę, że coś jest na ten temat :D Jednak nie zapominajmy o kluczowej sprawie. Ciasto ma nieregularny kształt i tutaj zaczynają się schody :D

Np chciałbym tutaj wyciąć okręgi o zadanym promieniu

user image

Ciasto można reprezentować jako wielokąt z pewną dokładnością

Tylko co dalej, bruteforce to jedyna rada?

6

z kawałka ciasta wycina się szklanką jednakowe kółka w sposób raczej na oko. Czy istnieje jakiś algorytm który zapewniłby mi, że z takiej serii wycinania kół zostanie jak najmniej ciasta?

Zrób z ciasta wałek o średnicy około 4 centymetrów. pokrój go w odstępach co około 2 cm. Powstałe grube krążki pojedynczo kładź płasko i rozwałkowuj.
W jednej serii zużywasz całe ciasto.

Smacznego.

2

Mi chodzi o abstraktycjne algorytmiczne podejście do problemu z wyimaginowanym wielokątem i podanym r. Nie potrzebuję porad w normalnym życiu, tylko problem programistyczny :D

0

Prasa silnikowa X. Na wyjściu stół pneumat Asx HTP, Uroin 'podaje' algorytm który wg zadanych FP rozwałkowuje "nadesłane" przez rolki ciasto, następnie noże wycinają odpowiednie krążki, następuje zwężenie odstępu noży i tak w kółko aż do zużycia ciasta.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0