programowalne zabawki - USB

0

Jak zawsze mam nietuzinkowy temat:P
Mam pory LPT i COM za sobą teraz napotkałem jeszcze wiekszy problem nazywa się on USB.
Chce do niego zrobić własny harware.. tylko taki lepszy. Koniecznie ze sterownikami - rozpoznawaniem tego urządzenia przez np Windowsa. Czego mam szukać jak to się nazywa? Za wszelka pomoc wielkie dzieki.

0

:/ Nie bardzo mi to pomoglo.. mimo to dziekuje.
Temat nadal otwarty..

0

Post mgr.Dobrowolskiego powinien Ci bardzo pomóc. Rzecz w tym, że obsługa RS232 czy LPT nie wymaga dodatkowego stosu komunikacyjnego. W przypadku USB jest inaczej i jeśli nie masz dosyć rozległej wiedzy na ten temat, możesz skorzystać z gotowców. Wspomniana firma FTDI oferuje zarówno scalaki do implementacji USB po stronie sprzętu, jak i narzędzie do budowania sterowników.

Dodatkowo przy komunikacji USB urządzenia są rozpoznawane po VID (Vendor ID) oraz PID (Product ID). Rezerwacja tych numerów jest płatna i nie masz prawa do wykorzystania cudzego numeru bez jego zgody. Zdobycie VID jest płatne. Natomiast wykorzystanie produktu FTDI polega na użyciu ich VID, a PID mogą dla ciebie wygenerować bezpłatnie.

0

Można też przedstawić układ jako urządzenie interfejsu HID, ponoć oprogramowanie tego w windowsie jest dość proste. Jeśli chodzi o sprzęt, to można skorzystać ze wspomnianych wyżej układów FTDI, z mikrokontrolera z wbudowanym interfejsem USB (np. jeden z układów 8051 lub część na rdzeniu ARM Atmela), a także wykorzystać rozwiązanie z IgorPluga USB - http://cesko.host.sk

0

:/ Czyli jeśli chcę zrobić sobie prostą mrugającą diode podłączoną do USB - taką którą PC bedzie rozpoznawał.. musze dostać indywidualny nr. id?! Potrzebuje jakiejś gotowej płytki itd?! nie ma łatwiejszego sposobu? To urządzenie nie ma być nigdzie masowo produkowane ani nie bede czerpał z tego kożyści materialnych! Mimo to musze mieś tyle zachodu?

0

nie wiem czy to Ci sie przyda,
http://www.s1mp3.org/pl/index.php

byc moze jest to jakis punkt wyjscia? ...mozesz sobie pomrugac calym ekranem lcd...

0
Ranma napisał(a)

Czyli jeśli chcę zrobić sobie prostą mrugającą diode podłączoną do USB - taką którą PC bedzie rozpoznawał.. musze dostać indywidualny nr. id?! Potrzebuje jakiejś gotowej płytki itd?! nie ma łatwiejszego sposobu? To urządzenie nie ma być nigdzie masowo produkowane ani nie bede czerpał z tego kożyści materialnych! Mimo to musze mieś tyle zachodu?

Tak taka ilość pracy jest konieczna, ponieważ nie jest to połączenie punkt-punkt i układ musi spełniać wszystkie wymagania zgodności z jakimkolwiek innym sprzętem wpiętym do magistral USB.

Konfiguracja HID jest rzeczywiście o wiele łatwiejsza, ale wyłącznie od strony peceta. Od strony elektroniki to gigantyczny dodatek pracy.

0
Szczawik napisał(a)

Tak taka ilość pracy jest konieczna, ponieważ nie jest to połączenie punkt-punkt i układ musi spełniać wszystkie wymagania zgodności z jakimkolwiek innym sprzętem wpiętym do magistral USB.

Nadal USB jest dla mnie atrakcyjne.. i przyznaje że już bardziej zrozumaiałem częśc ze sterownikami.. teraz potrzebuje raczej czegoś w stylu kursu.. jak coś takiego samodzielnie zbudować..i wydaje mi sie że to raczej bedzie mój największy problem.</quote>

0

Elektronika Praktyczna -> ep.com.pl
Elektroda -> elektroda.pl

Tam są Panowie, oni Ci doradzą.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0