Pytania dla osób studiujących na UJ.

0

Witam wszystkich!!!
Poniżej zamieszczę pytania dotyczące informatyki UJ na wydziale Matematyki i Informatyki.
Dużo informacji przekazał mi Atael, któremu jeszcze raz dziękuje, ale proszę o opinie innych tam studiujących.

  1. Czy na UJ informatyka jest większości teoretyczna?
  2. Ile trzeba mieć minimum z matmy rozszerzonej czy z infy żeby się tam dostać (czy może wystarczy podstawowy poziom)?
  3. Czy podczas studiów piszecie jakieś większe projekty a nie tylko programy typu OI?
  4. Od którego roku można pracować w formie stażu?
  5. Czy pracodawcy biorą studentów UJ czy tylko studentów AGH (wiem ze to zależy od umiejętności każdego, ale może uczelnia też daje jakieś dodatkowe atuty)?
  6. Czy są jakieś zajęcia typu politechnicznego np. programowanie mikroprocesorów czy inne zajęcia które łączą informatykę z inną dziedziną życia oprócz Waszych słynnych robotów?
  7. Czy macie możliwość zdobycia jakiś darmowych lub w obniżce certyfikatów komputerowych (Cisco, Microsoft itp) lub kursów?
  8. Czy można jakoś zapisać się na dodatkowe lekcje niekoniecznie w UJ, żeby dostać tytuł inżyniera?
  9. Ile osób zostaje po pierwszym roku?
  10. Możecie podać Wasze wady i zalety studiowania infy na UJ?

Tylko bardzo bym prosił żeby to były rzetelne informacje, a nie w stylu "bo słyszałem od wujka koleżanki kuzyna dziadka, że tam jest tak i tak" :D

Dzięki wszystkim i pozdrawiam :D

0

A takie pytanie to nie lepiej na forum UJ zadać? Na pewno więcej ludzi się wypowie.

0
  1. Coraz więcej jest "przedmiotów praktycznych". Wystarczy obejrzeć listę prowadzonych zajęć. Mimo tego pierwsze dwa lata to głównie matma + algorytmika. Na trzecim roku wybierasz specjalizację i dobierasz sobie przedmioty jakie chcesz. Generalnie z praktyki nie cisną tak jak z teorii, a teorię szybciej się zapomina niż praktykę (efekt nastawienia: zakuć, zdać, zapomnieć), a więc jeśli ktoś chce się tylko i wyłącznie prześliznąć przez studia to niewiele się nauczy.
  2. Matma rozszerzona musi być i to dość dobry wynik. Przynajmniej tak było kilka lat temu. Biorą też opcjonalnie wynik z matury z informatyki, ale te matury z informatyki to była kpina (testowały znajomość offica).
  3. Zależy co sobie wybierzesz. Na pierwszych dwóch latach raczej nie ma dużych projektów. Potem na niektórych przedmiotach robi się projekty zespołowe. Niektóre zajęcia są prowadzone przez Google czy Motorolę, ale raczej jest ich malutko.
  4. Od którego chcesz. Ja nie miałem obowiązkowych stażów. Może się to zmieniło.
  5. Comarch bierze każdego studenta. Poza tym nie słyszałem by ktoś miał wielki problem ze znalezieniem stażu, o ile odpowiednio wcześnie go szuka (czyli na wiosnę już trzeba się rozglądać, żeby na wakacje pracować).
  6. Są. Chyba kilka przedmiotów tego typu (oprócz obowiązkowej architektury komputerów, jest programowanie w asemblerze x86 albo programowanie mikrokontrolerów).
  7. Pewnie jakieś tam są, ale raczej bardzo mało, niestety.
  8. UJ i inżynier? Chyba nie ma takich rzeczy. Zawsze możesz chyba inżynierskie podyplomowe (?). Z drugiej strony, po co informatykowi inżynier?
  9. Około połowa.
  10. Zalety: dużo teorii dla ambitnych. Wady: mało kontaktu ze sprzętem, ogólnie niskiego poziomu - nawet mimo iż wydział nakupił sporo sprzętu (np routery i switche za chyba setki tysięcy, pracownia z kompami, które ciągle są w idle, itp).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1