🎯 [O spotkaniu]

Na trzecim spotkaniu z cyklu Consdata Tech zagłębimy się w świat DevOpsów, a dokładniej - weźmiemy pod lupę platformę orkiestracji kontenerów OpenShift, będącej jedną z dystrybucji Kubernetesa. Podczas tych kilku godzin, gdzie teoria splecie się z praktyką, dowiesz się, w jaki sposób skutecznie budować i wdrażać aplikacje, używając tego właśnie narzędzia - w szczególności pochylimy się nad różnymi strategiami deploymentów oraz przyjrzymy się możliwościom, jakie oferuje OpenShift w zakresie CI/CD.

🔎** [O projekcie]**

Consdata Tech to projekt firmy Consdata - poznańskiego softwarehouse specjalizującego się w dostarczaniu rozwiązań dla sektora bankowego. Szybki rozwój tej branży stawia przed nami wiele wyzwań, szczególnie technicznych, dlatego chętnie testujemy nowe narzędzia i wdrażamy się w najnowsze technologie.

Consdata Tech to inicjatywa, której celem jest stworzenie przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń w środowisku programistów. Stawiamy na interakcje z prelegentem i innymi uczestnikami spotkań, dlatego wydarzenie organizujemy w formie cyklicznych meetupów.

👥 [Dla kogo]

Projekt zorganizowany został przez PROGRAMISTÓW dla PROGRAMISTÓW. Dlatego jeśli interesujesz się technologiami, chcesz dowiedzieć się czegoś o OpenShift lub wymienić swoimi doświadczeniami, poznając przy tym nowych ludzi z branży - koniecznie weź udział w Consdata Tech!

[Szczegóły]

DATA: 14.11.2019
START: 17:00 (REJESTRACJA OD 16:45)
MIEJSCE: Plus jeden, ul. Za bramką 1 w Poznaniu.

❗ [PRELEGENCI]

  1. Andrzej Goławski - Od ponad 15 lat programista i projektant systemów wspomagających zarządzanie statkami powietrznymi w powietrzu i na ziemi. Zawodowo związany z Portami Lotniczymi i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Dodatkowo od ponad 5 lat pracuje w OSEC, gdzie prowadzi szkolenia i konsultacje z szeroko rozumianego oprogramowania middleware. Pasjonuje się Javą oraz technologiami pokrewnymi. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch urwisów.

Temat: CI/CD w OpenShift
Opis: CI/CD to praktyki, które w świecie programistycznym są obecne od wielu lat. Można rzec, że stanową przyjęty standard i zostały na trwałe wpisane w proces wytwarzania oprogramowania.
Mimo, że wydają się oczywiste w zastosowaniu, są sytuacje, gdy ich wdrożenie w danej organizacji napotyka na trudności. Mając tę świadomość, twórcy OpenShift uczynili wparcie dla CI/CD jedną z priorytetowych funkcji tej platformy. W swoim wystąpieniu pokażę, jak w prosty i szybki sposób można stworzyć pipeline odpowiedzialny za ciągłe budowanie oraz wdrażanie aplikacji w ramach platformy OpenShift. Teorię poprę przykładami zaprezentowanymi na "żywym organizmie" - czyli działającej instancji OpenShifta.

  1. Marek Jurkiewicz - Senior Java Developer w Consdata - Entuzjasta programowania oraz gier karcianych. Fan marvela, w wolnym czasie przemierza kilometry na rowerze.

Temat: OpenShift - Strategie deploymentów
Opis: Obecnie istnieje kilka podstawowych technik wdrażania i aktualizacji aplikacji. Wybór odpowiedniej strategii może być kluczową decyzją dla bezpiecznego i bezprzerwowego wdrażania. W tej prezentacji chciałbym przedstawić kilka sposobów wdrażania wersji w oparciu o mechanizmy, jakie dostarcza nam platforma OpenShift.

🖋 [Zapisy]

  1. Zaznacz, że bierzesz udział -> tutaj
  2. Dołącz do grupy Consdata na MeetUpie -> tutaj

🎥 [Streaming]

Dla osób, którym nie uda się dotrzeć na wydarzenie umożliwiamy transmisję online http://consdata.tech/streaming

➕ [Więcej o nas]

Strona: https://consdata.tech
Newsletter techniczny: https://www.consdata.pl/newsletter_zapisy
Blog techniczny: https://blog.consdata.tech/
FB: https://www.facebook.com/consdatacom
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/consdata

Podczas spotkania nie zabraknie nagród, czasu na networking oraz dobrego jedzenia.