Wybory parlamentarne 2019 - na kogo będziecie głosować?

0
tajny_agent napisał(a):

Marzenia Komendanta o Budapeszcie w Warszawie mogą się spełnić ;) Większość konstytucyjna jest w zasięgu ręki.

Jeżeli PiS będzie zmieniać konstytucję, to chciałbym wiedzieć dokładnie co chcą w niej zmienić. I warto byłoby dowiedzieć się o tym jeszcze przed wyborami.

0

To chyba oczywiste, cesarz wprowadzi monarchię dziedziczną. :D :D :D

3

Ja bym chciał głosować za "Wolność" ze względu na dr. Mentzena z moich okolic (chociaż pewnie to niewiele da), gościu wydaje się mówić z sensem:

1

No i tu właśnie widać problem, jaki mamy w Polsce. Gość mówi spokojnie i merytorycznie, nie atakuje nikogo, nie uprawia krytykanctwa, skupia się na faktach. Ale to nie on, tylko jego zaprzeczenie - niewykształcony, stary leśny dziad, mitoman i obleśny komunista, jest twarzą polskich liberałów.

Jedne, z czym trzeba się nie zgodzić, to to, że kilka milionów głodujących w kraju, to jest problem wyłącznie tych osób. W sensie może i jest, ale tylko do momentu, do którego nie pukają do drzwi bogatych z widłami.

1

@somekind: dopiero teraz odkryłeś jak działa polityka? :) No i ten 'problem', to raczej nie tylko w Polsce. W USA podobny poziom reprezentuje prezydent. :D

0

Taka jest demokracja

0
somekind napisał(a):

Jedne, z czym trzeba się nie zgodzić, to to, że kilka milionów głodujących w kraju, to jest problem wyłącznie tych osób. W sensie może i jest, ale tylko do momentu, do którego nie pukają do drzwi bogatych z widłami.

Wydaje się, że schorowani i słabo leczeni nie będą mieli siły protestować, już teraz jest sporo (200 tysięcy) głodujących emerytów, którzy mają świadczenia poniżej minimalnego poziomu, a protestów nie widać.
Wiele młodych osób widzi na magicznych kwitkach z zus prognozowane emerytury i już wie, że na państwo nie ma co liczyć pod koniec życia, a zawrotne kwoty 800zł na nic nie starczą i to ich najnormalniej wkur... potęgując chęć wyjazdu do normalnego kraju.

0
TomaszLiMoon napisał(a):

Jeżeli PiS będzie zmieniać konstytucję, to chciałbym wiedzieć dokładnie co chcą w niej zmienić. I warto byłoby dowiedzieć się o tym jeszcze przed wyborami.

Ogólnie to jest w czym wybierać.

1

Ankieta trochę nieaktualna. Lewica się połączyła, Kukiz przytulił się do PSL. Nowoczesna to też już historia.

Ciekawy wpis Kai Godek o Konfederacji. To kolejna, po Liroyu i Jakubiaku osoba, która pożegnała się z tą formacją źródło.

Zaczyna się weekend. Jak już Państwo wiedzą, ludzie z Fundacja Życie i Rodzina i inicjatywy #ZatrzymajAborcję są poza Konfederacją. Nie była to nasza decyzja, osobiście do końca apelowałam do panów z Konfederacji o rozsądek i uszanowanie tego, jak ważna jest obrona życia dzieci i potraktowanie tego postulatu serio przez formację chcącą się mienić prawicową i być alternatywą dla rządów bezideowych.

Fakty są następujące:

  1. Na spotkaniu w ostatni wtorek, o którym środowisko prolife nie zostało poinformowane, wypchnięto prolife z Rady Konfederacji. Pozostało 14 członków Rady - większość to KORWiN i RN, 1 lub 2 miejsca dla Grzegorza Brauna.

  2. Na tymże spotkaniu panowie dogadali się co do wszelkich innych aspektów funkcjonowania partii, bez uwzględniania sprawy pro-life.

  3. Ustalono przynajmniej wstępnie listy na wybory. Jedyne miejsca mające jakiekolwiek szanse na wejście do Sejmu (tzw. pierwszy koszyk 8 jedynek - Bstok, Krk, Wrocław, Wawa, Rzeszów, Gdynia, Kielce, Lublin - są w całości obstawione ludźmi z tych 3 środowisk. Nie znalazło się tam ani jedno miejsce dla przedstawiciela inicjatywy, pod którą podpisał się prawie milion Polaków (niekoniecznie dla mnie osobiście, proponowałam kandydaturę zastępcy pełnomocnika, ja nie muszę startować, ale inicjatywa musi być traktowana poważnie). Pozostałe jedynki dają niewielkie szanse na wejście do Sejmu, a to z takich "niebiorących" jedynek proponowano start.

  4. Jest prawdą, że wypychanie prolife nie spotkało się ze sprzeciwem nikogo z Konfederacji. Grzegorz Braun wspomniał w mediach, że proponował mi swoją jedynkę z Rzeszowa, jednak odmówiłam. Tak, w czerwcu przebąknął coś o takiej możliwości, wkrótce radykalnie zmienił zdanie i brał udział w wypychaniu prolife z Konfederacji.

  5. Bzdury o tym, że obrona życia zaszkodziła Konfederacji, chyba nawet szkoda komentować. To na Mazowszu, gdzie byłam liderką listy w wyborach do PE - w niedużym demograficznie rejonie, z małymi miejscowościami, gdzie Konfederacja nie ma silnego elektoratu, dzięki wytężonej pracy i nieustannemu jeżdżeniu po regionie z konferencjami i spotkaniami, dzięki wyrazistości, a nie miałkości postulatów - przegoniliśmy Wiosnę Biedronia - ewenement w skali Polski, gdzie ogółem Konfederacja była za Wiosną.

  6. Zarzuty o upublicznieniu przez jedną z osób z naszego środowiska maila dotyczącego dyskusji o wejściu gen Wileckiego i jego kolegów do Konfederacji - są śmieszne.

Po 1 - to żaden prywatny mail. To mail służbowy wymieniany między osobami w oficjalnie działającej partii politycznej, dotyczący kierunku polityki tej partii. Dokooptowanie środowisk wymienionych w mailu było rozważane jako opcja otwierania się na nowych ludzi w Konfederacji. Tadeusz Wilecki figuruje w raporcie z likwidacji WSI jako jedna z osób szczególnie odpowiedzialnych za nieprawidłowości opisane w raporcie, obok A.Kwaśniewskiego, L.Wałęsy, J.Szmajdzińskiego i innych. Brał także udział w tzw. "obiedzie drawskim", gdzie wojskowi wraz z L.Wałęsą zorganizowali bunt przeciw Ministrowi Obrony Narodowej i doprowadzili do jego odwołania. Z takimi ludźmi nie koresponduje się, nie dyskutuje, nie prosi o program wyborczy dot. wojskowości, tylko odmawia rozmowy i nawet nie czyni sugestii, że do jakiejkolwiek współpracy politycznej mogłoby dojść!

Po 2 - ujawnienie maila zostało dokonane w ważnym interesie społecznym. Na szali była przejrzystość życia publicznego, świadomość wyborców i dobro wspólne. Czy osoby, które burzą się na ujawnienie maila, naprawdę chciałyby głosować na jakąś partię nie wiedząc, że poważnie dyskutuje ona o współpracy z wojskowymi powiązanymi z WSI?

Po 3 - To właśnie moment naszego protestu przeciw jakimkolwiek negocjacjom z wojskowymi od Wileckiego był momentem zwrotnym, gdy zaczęła się marginalizacja ludzi z Fundacji wewnątrz Konfederacji. Niektórzy uważają, ze powinniśmy udawać, że korelacji czasowej nie było.

  1. Wpisy JKM na Twitterze potwierdzają, że były naciski, aby chować temat obrony życia i homopropagandy w okresie kampanii.Np: "Nie po to chcieliśmy mieć na listach znakomitą obrończynię życia, by zamykać Jej usta - jednak z powodów wyborczych znacznie korzystniej jest głosić te poglądy w TVP, TV "TRWAM" czy "Republice" niż w TVN i PolSatcie."

  2. Wczoraj Krzysztof Bosak powiedział: "Myślę, że w Ruchu Narodowym podzielamy pogląd, że nie ma w Polsce, niestety wybory to pokazały, możliwości wprowadzenia do Sejmu formacji na radykalnie antyaborcyjnej i radykalnie antyhomoseksualnej retoryce". Dokładnie tak zaczynał wiele lat temu PiS, a przez lata skręcił mocno w lewo. Konfederacja miała być ideowa i odważna. Tymczasem panowie stracili fason. I to w czasie, gdy wyrazistość i jasne stanowisko ws wojny kulturowej jest tak bardzo potrzebne!

  3. W statucie Konfederacji (pisany przez RN z KORWiN) nic o obronie życia wprost. W programie w którejś z kolei wersji jedno zdanie konkretu - dopiero, gdy interweniowaliśmy. Nie przypilnujesz - nie będzie. Tak jest z obroną życia w Konfederacji.

  4. Próba określania całej sytuacji mianem przepychanek personalnych czy "fochem" jest dowodem niezrozumienia, o co chodzi. Tu chodzi o obronę życia i rodziny i o największą inicjatywę ustawodawczą w Polsce w obronie życia. Ona w Konfederacji miała być zepchnięta na bok, ciszej w mediach, ogólniej w programie/statucie. Gdyby nie pełniona funkcja może bym i przyjęła jakąś ofertę startu z gorszego miejsca (choć w obliczu sytuacji opisanych powyżej trudno sobie to wyobrazić). Jako pełnomocnik tak dużego i ważnego projektu - nie podejmuję decyzji ważąc dobra osobiste, ale w poczuciu konieczności zadbania o szacunek dla sprawy i projektu. Szacunek wyrażający się m.in. tym, że projekt ten nie stanie się nieistotnym dodatkiem do partii.

  5. Fundacja Życie i Rodzina działa dalej, podejmujemy - jak zawsze - akcje antyaborcyjne i anty-lgbt. Dziś jesteśmy w Płocku na kontrmanifestacji do tamtejszej parady równości. Pod sklepami IKEA prowadzimy akcję informacyjną pokazującą prawdę o lgbt. Wkrótce czeka nas obrona przed zarzutami homolobby w sądzie, a w kampanii wyborczej pikiety antyaborcyjne w terenie pokazujące, którzy konkretnie posłowie szczególnie przyczynili się do tego, że wciąż w Polsce zabija się nienarodzone dzieci. Edukujemy, informujemy, działamy.

0

Myślę że większość wyborców Konfy sie cieszy że nie ma Godek, w tym ja.

2

Macie poczucie z gory znanego wyniku tych wyborow? Tzn jedyne pytanie to czy pis bedzie mial wiekszosc konstrutucyjna czy nie ? W poprzednich wyborach jedak antysystemowe ruchy byly silniejsze teraz to wyglada na formalnosc

1
filemonczyk napisał(a):

W poprzednich wyborach jedak antysystemowe ruchy byly silniejsze teraz to wyglada na formalnosc

A jest jeszcze jakiś antysystemowy / "antysytemowy" ruch, który się nie ośmieszył i nie skompromitował do reszty? No właśnie.

A wybór między PiSem z odszczepami a Platformą z odszczepami... no cóż.

  • PiS wygrywa - więcej piniendzy na bombelki i lecimy na kurs bankructwo / inflacja / Wenezuela 2.0
  • PO (chyba że nazywają się jednak Koalicja Obywatelska, w sumie skrót KO jest całkiem zabawny) - albo popchną dalej wózek PiSu pod innymi hasłami i dalej lecimy na bankructwo, albo w imię nie-bycia-PiS zaczną wszystko odkręcać ale jakoś w to wątpię, bo przegraną w następnych wyborach mają wtedy murowaną
0

Nasze państwo jak widać jest niewolnikiem korporacji i lewicowych idei, zaczerpniętych wprost z XIX i początku XX wieku. Żeby sfinansować liczne usługi publiczne oraz system emerytalny musi mieć stały dopływ gotówki, a w konsekwencji stałą ilość aktywnych zawodowo obywateli, którzy płacą podatki. Wyjścia są trzy:

  • ograniczamy usługi publiczne i system emerytalny (wiadomo ludzie będą niezadowoleni)
  • zwiększamy podatki, wydłużamy wiek emerytalny (wiadomo ludzie będą niezadowoleni)
  • próbujemy utrzymać stałą ilość obywateli aktywnych zawodowo zwiększając socjal i "piniendze na bombelki" (Janusz z Grażyną są zadowoleni) albo sprowadzamy imigrantów (zadowolona jest lewica i imigranci).
0

ZUS ZUSem... ja sie teraz bardziej przejmuje rabunkiem kilkuset mld. przez Zydow do ktorego najprawdopodobniej dojdzie.

0

Dopoki milosciwie rzadzi nam PiS, jestesmy bezpieczni.

0

Szkoda Kukiza. Dobre ruchy Konfederacji. Do tego Kukiz zrobił im przysługę, bo część wyborców od Kukiza pewnie wezmą za połączenie się z PSL. Lewicy jeszcze partii nie zarejestrowali.Przy jakiś wpadkach PISu lub zmotywowaniu młodych przez Konfederacje gdzie program może byc całkiem ok może będzie koalicja z PIS/Konfederacja albo z gotowym do koalicji PSL :D. Jak myślicie Kukiz w ogóle da jakieś głosy PSL czy straci reszte głosów na rzecz PIS/Konfederacja?

0

Moj stracil. Mam nadzieje ze PSL nie wejdzie

0
Rado95 napisał(a):

Przy jakiś wpadkach PISu lub zmotywowaniu młodych przez Konfederacje gdzie program może byc całkiem ok może będzie koalicja z PIS/Konfederacja albo z gotowym do koalicji PSL :D.

Biorąc pod uwagę narrację PiS, że Konfederacja to "ruscy agenci" szczerze wątpię w jakiekolwiek porozumienie. Z resztą zapowiadając program "pro-wieś" PiS się jasno określił, że głównym celem jest totalna marginalizacja PSL i elektorat Konfederacji raczej odpuszczają.

Jak myślicie Kukiz w ogóle da jakieś głosy PSL czy straci reszte głosów na rzecz PIS/Konfederacja?

Coś tam pewnie PSL zyska, ale fajerwerków nie wróżę ;) To jest ogółem ciekawa sytuacja. Posłowie z Kukiza którzy przeszli do PiS zapewne zabiorą ze sobą sporą grupę wyborców. A co z resztą? Kukiz walił z armaty zarówno w PSL jak i w Konfederacje(Korwin,Jakubiak,Narodowcy).
Konfederacji będę cichaczem kibicował ze względu na sentyment(jako były wyborca), żeby przekroczyli próg. Ale jeśli realnie na to liczą to muszą zorganizować kampanię z prawdziwego zdarzenia a nie ograniczać się do biegania z jarmułkami i straszenia żydami.

Póki co zarejestrowano 23 komitety:
KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
KW PiS
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
KW Odpowiedzialność
KW Zgoda
KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
KW II Rzeczpospolita Polska
KW Normalny Kraj
KW PSL
KW Prawica
KW Samoobrona
KW Ślonzoki Razem (zgłosił zamiar startu jedynie w wyborach do Senatu)
KW Unia Polityki Realnej
KW Wolni i Solidarni
KW Związku Słowiańskiego.
KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy
KWW Bezpartyjni Polacy
KWW Mniejszość Niemiecka
KWW Rafała Komarewicza (zgłosił zamiar startu jedynie w wyborach do Senatu).
KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca
KW Narodowego Odrodzenia Polski (zgłosił zamiar startu jedynie w wyborach do Senatu)
KW Alternatywa Społeczna.

0
Haskell napisał(a):

Nasze państwo jak widać jest niewolnikiem korporacji i lewicowych idei, zaczerpniętych wprost z XIX i początku XX wieku. Żeby sfinansować liczne usługi publiczne oraz system emerytalny musi mieć stały dopływ gotówki, a w konsekwencji stałą ilość aktywnych zawodowo obywateli, którzy płacą podatki. Wyjścia są trzy:

  • ograniczamy usługi publiczne i system emerytalny (wiadomo ludzie będą niezadowoleni)
  • zwiększamy podatki, wydłużamy wiek emerytalny (wiadomo ludzie będą niezadowoleni)
  • próbujemy utrzymać stałą ilość obywateli aktywnych zawodowo zwiększając socjal i "piniendze na bombelki" (Janusz z Grażyną są zadowoleni) albo sprowadzamy imigrantów (zadowolona jest lewica i imigranci).
  1. Te usługi już są ograniczane, ludziom jak widać to wszystko jedno, albo nie ogarniają.
  2. Co to znaczy niewolnik korporacji? W sensie że co?
  3. Usługi publiczne to nie 500+, przywileje dla wybranych grup społecznych, w tym kleru, rozbudowana biurokracja....
  4. Piniondze na bombelki to nie jest próba utrzymania ilości obywateli aktywnych zawodowo. Nawet jeżeli mówią że jest. Nie działa w statystykach.
  5. Mamy już imigrantów z Ukrainy(którzy trochę ratują gospodarke i czy lewica czy prawica czy cokolwiek im nie przypniesz zaciera ręce) i lewica nie jest zadowolona.
1
tajny_agent napisał(a):

KW II Rzeczpospolita Polska

Tutaj warto wspomnieć, że ten komitet założył prezydent II RP Jan Zbigniew Potocki:

5

Nowe podatki PISu wprowadzone w obecnej 4 letboej kadencji:
1.podatek bankowy
2.podatek ubezpieczeniowy
3.podatek handlowy
4.podatek „galeryjny”
5.uchylenie obniżki VAT uchwalonej przez poprzedni parlament
6.podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy
7.owatowanie „Nocy Muzeów” i innych imprez promujących instytucje kultury
8.akcyza na e-papierosy i tzw. produkty nowatorskie
9.zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
10.opodatkowania farm wiatrowych
11.zamrożenie progów w PIT
12.wprowadzenie trzeciej stawki w PIT w wysokości 36%
13.likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców pod hasłem „daniny solidarnościowej”
14.obniżenie nawet DO ZERA kwoty wolnej od wysokich zarobków
15.pozbawienie wielu grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
16.zniesienie limitu składek emerytalno-rentowych.
17.opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm
18.opodatkowanie przychodów z dziedziczonego majątku
19.opodatkowanie przychodów z majątku otrzymanego jako darowizna
20.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków
21.ograniczanie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów
22.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na znaki towarowe czy licencje
23.likwidacja możliwości pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych
24.zawężenie listy przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania
25.podwyżka opłaty przejściowej
26.oplata mocowa za prąd
27.opłata emisyjna od paliw
28.opłata wodna
29.oplata jakościowa za badanie techniczne pojazdu
30.opłata dodatkowa, jeśli przeprowadzi się badanie techniczne pojazdu po terminie
31.opłata denna od przystani
32.opłata recyklingowa
33.opłata za wjazd (do centrum miast)
34.podniesienie opłat parkingowych

4
Julian_ napisał(a):

Nowe podatki PISu wprowadzone w obecnej 4 letboej kadencji:
(...)
6.podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy

Bez podawania źródła to każdy może sobie taką listę naklepać.
Przykład pierwszy z brzegu:

Jak czytamy w Prezerwatywy jednak z 8-proc. VAT-em:

Zgodnie ze wspomnianą ustawą, prezerwatywy spełniają definicję wyrobu medycznego. Ich sprzedaż będzie więc nadal opodatkowana stawką VAT w wysokości 8 proc. To samo będzie dotyczyć innych towarów, np. strzykawek do podawania leków i pobierania krwi, poduszek pneumatycznych przeznaczonych dla chorych, soczewek kontaktowych i okularowych czy smoczków dla niemowląt.(...)
Nowelizacja ustawy o VAT to realizacja wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który w 2015 r. uznał, że utrzymywanie obniżonej stawki podatku na niektóre towary jest złamaniem unijnej dyrektywy.

I kolejny kwiatek (Rewolucja w kontroli pojazdów wstrzymana. Jarosław Kaczyński wycofał projekt ustawy)

  • Ponieważ ta ustawa budzi rzeczywiście wiele wątpliwości, wobec tego wnoszę o jej wycofanie z porządku dziennego - wyjaśnił prezes PiS.
    Ponieważ wniosek Kaczyńskiego został zgłoszony niezgodnie z regulaminem Sejmu, w trakcie rozpatrywania ustawy, marszałek Sejmu Marek Kuchciński zwołał Konwent Seniorów. Ostatecznie wniosek został przyjęty i ustawa spadła z porządku obrad.

Kłamczuszek :]

3

Jakkolwiek sposobu działania i prowadzenia polityki przez PiS nie cierpię, to ta lista jest mocno z czapy.

6.podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy

Z kolei na pieczywo czy owoce VAT zmniejsza się do 5%. Pytanie czego społeczeństwo bardziej potrzebuje.

11.zamrożenie progów w PIT

No chyba nie bardzo, bo PIT został obniżony do 17%, kwota wolna podniesiona, nie wspominając o 0% dla podatników młodszych niż 26 lat.

12.wprowadzenie trzeciej stawki w PIT w wysokości 36%
13.likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców pod hasłem „daniny solidarnościowej”

Nie ma żadnej trzeciej stawki PIT, a podatek liniowy ciągle istnieje.

19.opodatkowanie przychodów z majątku otrzymanego jako darowizna

Przecież darowizny zawsze były opodatkowane.

33.opłata za wjazd (do centrum miast)
34.podniesienie opłat parkingowych

To nie rząd decyduje o tych opłatach.

0

Tylko o czym świadczą te wyniki? Pewnie jakbyśmy przejechali się po lekarzach, prawnikach, programistach i ogólnie innych w miarę dobrze opłacanych profesjonalistach to większość będzie za Korwinami. Syty głodnego nie zrozumie - a że głodnych jest więcej - ostatecznie Korwin jest zawsze poniżej progu. Wygrywają natomiast formację które od bogaczy, krezusów i programistów 15k chcą jak najwięcej pozabierać w imię sprawiedliwości społecznej, bo same nie mają. I co niestety widzę również w Europie - ruchy bardzo populistyczne obiecujące wszystko za nic rosną jak gruszki na wierzbie, i doprowadzi nas to w bardzo złe miejsce w końcu, pod tym względem jestem pesymistą.

2
Jasnowidz napisał(a):

Tylko o czym świadczą te wyniki? Pewnie jakbyśmy przejechali się po lekarzach, prawnikach, programistach i ogólnie innych w miarę dobrze opłacanych profesjonalistach to większość będzie za Korwinami.

Bez przesady. Ileż można głosować na gościa, który potem tydzień przed wyborami odpala słynny protokół 1% i sabotuje sam siebie tekstami o gwałtach i Hitlerze?

Syty głodnego nie zrozumie

Głodny sytego też nie. A stosunkowo wysokie zarobki nie czynią automatycznie bogatym - no chyba, że coś mnie ominęło i przespałem, jak dawali dom za dwa miliony każdemu programiście który tylko przebił średnią krajową.

a że głodnych jest więcej - ostatecznie Korwin jest zawsze poniżej progu.

Korwin ląduje poniżej progu na własne życzenie. A ściślej na życzenie własne i reszty korwinistów, bo mają już taki wyrobiony nawyk:

  • powoli, powoli, próbują jakoś budować poparcie i doczołgać się do progu wyborczego
  • faktycznie udaje się zbliżyć do 3-5% w sondażach
  • zaczynają się przepychanki o stołki między kucami
  • w międzyczasie Korwin przysadzi jakimś tekstem po którym poparcie leci na łeb
  • partia się rozpada na obóz korwinistów i anty-korwinistów a.k.a. "ani kropli dziegciu" którzy twierdzą, że bez Korwina zajdą dalej i zostają kolejnym planktonem politycznym
  • brak profitu

I co niestety widzę również w Europie - ruchy bardzo populistyczne obiecujące wszystko za nic rosną jak gruszki na wierzbie, i doprowadzi nas to w bardzo złe miejsce w końcu, pod tym względem jestem pesymistą.

Witaj w klubie pesymistów :) pamiętaj, żeby na zlotach pić zawsze ciemne piwo

0
superdurszlak napisał(a):
Jasnowidz napisał(a):

Tylko o czym świadczą te wyniki? Pewnie jakbyśmy przejechali się po lekarzach, prawnikach, programistach i ogólnie innych w miarę dobrze opłacanych profesjonalistach to większość będzie za Korwinami.

Bez przesady. Ileż można głosować na gościa, który potem tydzień przed wyborami odpala słynny protokół 1% i sabotuje sam siebie tekstami o gwałtach i Hitlerze?

Ja na korwina nie głosuje, nie mam takiej opcji. Głosowałem na jego partie, bo są tam całkiem rozsądni ludzie. A co do Korwina... on cały czas coś bełkocze w ten sposób żeby żadnego poparcie nie zebrać, to że robi to też tuż przed wyborami, to po prostu wszyscy zauważają, bo media pokazują tę wypowiedź w odpowiednim momencie.

Syty głodnego nie zrozumie

Głodny sytego też nie. A stosunkowo wysokie zarobki nie czynią automatycznie bogatym - no chyba, że coś mnie ominęło i przespałem, jak dawali dom za dwa miliony każdemu programiście który tylko przebił średnią krajową.

Nie przesadzajmy, ale programista to jest jednak całkiem dobrze płatny zawód w PL. Nie mówie że najlepiej płatny, że czyni cię bogaczem, ale daje Ci pewien spokój co do swojej przyszłości. Nawet na kredyt, możesz sobie kupić dom i go spokojnie spłacić, mieć nowe auto, pracować w większości zdalnie i żyć na poziomie klasy średniej, co dla większości polaków jest wyczynem nie do przejścia.

a że głodnych jest więcej - ostatecznie Korwin jest zawsze poniżej progu.

Korwin ląduje poniżej progu na własne życzenie. A ściślej na życzenie własne i reszty korwinistów, bo mają już taki wyrobiony nawyk:

  • powoli, powoli, próbują jakoś budować poparcie i doczołgać się do progu wyborczego
  • faktycznie udaje się zbliżyć do 3-5% w sondażach
  • zaczynają się przepychanki o stołki między kucami
  • w międzyczasie Korwin przysadzi jakimś tekstem po którym poparcie leci na łeb
  • partia się rozpada na obóz korwinistów i anty-korwinistów a.k.a. "ani kropli dziegciu" którzy twierdzą, że bez Korwina zajdą dalej i zostają kolejnym planktonem politycznym
  • brak profitu

Ten słynny protokół 5% to po prostu kwestia tego, że media wiedzą jak i kogo i keidy pokazywać. Korwin czy jakakolwiek inna partia wolnościowa co by nie robiła i stawał na głowie więcej niż te 5% nie zbierze, nie w tym kraju i mentalności.

I co niestety widzę również w Europie - ruchy bardzo populistyczne obiecujące wszystko za nic rosną jak gruszki na wierzbie, i doprowadzi nas to w bardzo złe miejsce w końcu, pod tym względem jestem pesymistą.

Witaj w klubie pesymistów :) pamiętaj, żeby na zlotach pić zawsze ciemne piwo

Ja zagłosowałem nogami i jestem za odrą. Też dobrze nie jest, ale politycy zdają się zachowywać nieco bardziej wyrachowaniej i racjonalniej. Np. w momencie zbliżającej się recesji zlikwidowali bezsensowny podatek i umilkła nieco dyskusja o ekologii.

0
Jasnowidz napisał(a):

Tylko o czym świadczą te wyniki? Pewnie jakbyśmy przejechali się po lekarzach, prawnikach, programistach i ogólnie innych w miarę dobrze opłacanych profesjonalistach to większość będzie za Korwinami. Syty głodnego nie zrozumie - a że głodnych jest więcej - ostatecznie Korwin jest zawsze poniżej progu. Wygrywają natomiast formację które od bogaczy, krezusów i programistów 15k chcą jak najwięcej pozabierać w imię sprawiedliwości społecznej, bo same nie mają. I co niestety widzę również w Europie - ruchy bardzo populistyczne obiecujące wszystko za nic rosną jak gruszki na wierzbie, i doprowadzi nas to w bardzo złe miejsce w końcu, pod tym względem jestem pesymistą.

Moim zdaniem jest inaczej: prawice popieraja ludzie co chca ryzyka, deregulacji, chca sie szybko wzbogadzic. Ci co juz sie dorobili popieraja lewice: POPIS, SLD, gdyz te parties nie obiecuja rewolucji, daja gwarancje ze w tym kraju bedzie tak jak jest.

2

Wystarczyło trochę podpompować SLD w sondażach i Stare Leniwe Dziady już zaczęły się żreć między sobą.
Miller pojechał po Żukowskiej, że się nie nadaje i w sumie to jest dla niego jak Ziobro
Jaruzelska pojechała po Czarzastym i Żukowskiej, że są jak Kazik i Izabel
Żukowska pojechała po Jaruzelskiej, że "jaki pies, taki pan" opisując sytuację, że rok temu pies Jaruzelskiej chciał zgwałcić jej suczkę oraz nasikał jej do butów :D
I to wszystko tak publiczne na Twitterku
: popcorn:

Kukiz stwierdził, że nie wyklucza koalicji z PiS na co oczywiście zareagował PSL.
Korwin stwierdził, że jest w stanie stworzyć koalicję z każdym.
Dodatkowo asystent p.Gajewskiej zdradził tajny plan PiS

Ludzie żyją tym!

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0